Rozstrzygnięte zostały dwa przetargi na projekty rozbudowy S1 w Sosnowcu, Mysłowicach i Jaworznie. Umowy mają zostać podpisane jeszcze w maju

Rozstrzygnięte zostały dwa przetargi na projekt rozbudowy drogi ekspresowej S1 między Sosnowcem a Mysłowicami – w sumie 5 kilometrów. Pierwszy przetarg dotyczył odcinka o długości około 2,3 km w Sosnowcu, między ulicą Inwestycyjną a węzłem Jęzor, zaś drugi – odcinka o długości około 2,7 km od węzła Jęzor w Sosnowcu do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach.

UM Sosnowiec
S1 w Sosnowcu

Jak przypomina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, to kontynuacja przebudowy dawnej wschodniej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W przypadku obu odcinków wybrano oferty firmy Mosty Katowice. Kwoty? 1 790 880 zł dla odcinka w Sosnowcu pomiędzy ulicą Inwestycyjną a węzłem Jęzor, a także 1 876 980 zł dla odcinka węzeł Jęzor w Sosnowcu – węzeł Brzęczkowice w Mysłowicach. Jeśli nie będzie żadnych odwołań, umowa może zostać podpisana jeszcze w maju.

Dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy odcinka od ulicy Inwestycyjnej do węzła Jęzor w Sosnowcu ma być przygotowana w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy. Dodajmy, że z projektu wyłączone zostało ok. 450 metrów z wiaduktem nad rzeką Bobrek, torami kolejowymi i drogami dojazdowymi, bowiem ta część trasy została już wcześniej przebudowana. Z kolei projekt rozbudowy odcinka między węzłem Sosnowiec i węzłem Brzęczkowice (to inwestycja na terenie Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna) ma być gotowy w 16 miesięcy od podpisania umowy.

Docelowo istniejąca droga ma zostać dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Nośność nawierzchni i wiaduktów ma osiągnąć 11,5 tony na oś. Wzdłuż drogi powstać mają ekrany akustyczne.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Dotacja dla OSP Boruszowice - Hanusek

100 000 złotych dla OSP Boruszowice - Hanusek

Przebudowa ul Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej

Utrudnienia na ul. Sobieskiego

Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Kierowca mustanga postanowił zaparkować na trawniku

Fragment zrekultywowanej hałdy

Elektrownia słoneczna na składowisku odpadów w Katowicach

Marek grochowski nie jest już prezesem

Marek Grochowski nie jest już prezesem ZGK

Kanał Gliwicki

Kanał Gliwicki trzeba oczyścić z osadów przemysłowych