Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski!” chce wejść do sejmików wojewódzkich. - To nasz główny cel – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej

Ruch Samorządowy jest gotowy wystawić swoje listy w wyborach do sejmików samorządowych – zapewnił Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - To jest nasz główny cel – podkreślił i dodał, że chodzi o wpływ na podział środków z funduszy unijnych.

fot. samorzadydlapolski.pl
Tak Dla Polski

Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski” powołano w połowie grudnia 2021 r. Skupia ponad 300 wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy reprezentują ponad 22 mln mieszkańców polskich miast. Prezesem tego ruchu został prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Wśród członków „Tak! Dla Polski” jest m.in. Krzysztof Mejer, zastępca prezydent Rudy Śląskiej, który w Rozmowie Dnia Radia Piekary zapewnił, że Ruch Samorządowy jest w stanie wystawić swoje listy w wyborach do sejmików wojewódzkich, w których – jak dodał – mógłby skutecznie bronić interesów samorządów.

Samorządowcy chcą mieć wpływ na podział środków unijnych

- Skoro nie możemy zaufać żadnym partiom politycznym, to musimy sami zadbać o nasz interes i musimy stworzyć taką reprezentację, która będzie skutecznie tego samorządowego interesu pilnować. To jest nasz główny cel. Po to tworzymy ten ruch, by wprowadzić swoich przedstawicieli do sejmików – w rozmowie z red. Marcinem Zasadą podkreślił Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej zaznaczył, że to sejmiki decydują o podziale środków unijnych, więc samorządowcy chcą mieć na to realny wpływ. - To my najlepiej wiemy jakie mamy problemy, gdzie powinniśmy inwestować i jak powinniśmy rozwijać nasze samorządy – mówił Krzysztof Mejer.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tak Dla Polski Śląskie

Prezydenci ze Śląska i Zagłębia mają ruch. "To samoobrona"

Prezydenci Ruda Śląska

Wiceprezydentami Rudy Śl. zostali A. Krzysteczko i J. Morek

Krzysztof Mejer

Krzysztof Mejer krytykował PiS i zapłacił za to cenę?

Tarnowskie Góry absolutorium

Tarnogórscy burmistrz i starosta z absolutorium za 2021 rok

Jakub Chełstowski

Awantura o pełnomocników okręgowych w PiS

Miejsce urodzenia Wojciecha Korfantego 4

100 lat w Polsce. A tak wygląda miejsce urodzenia Korfantego

Urząd Miasta Tychy

Rada Miasta Tychy z apelem o pokój