Brutus, owczarek niemiecki z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju, potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka na leczenie psa

Brutus – owczarek niemiecki biorący udział w akcjach poszukiwawczych wymaga leczenia. Pies uciekł z posesji i poważnie zranił się w łapę, a teraz grozi mu amputacja. Potrzebna jest pomoc.

pomagam.pl
Owczarek Niemiecki wymaga leczenia

Brutus dotychczas był aktywnym członkiem Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju. Brał udział w akcjach ratunkowych, szukając między innymi górników. Jednak kilka tygodni temu, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, Brutus i suczka Ebra, opuściły swoje podwórko. Ebra doszła już do siebie, ale Brutus, niestety, poważnie zranił się w łapę.

Z Brutusem jest bardzo źle, staramy się jak możemy uratować mu łapkę, która jest w fatalnym stanie i grozi mu amputacja. Koszty leczenia, niestety, już przewyższają nasze możliwości – tłumaczy Magdalena Szyda, organizatorka zbiórki.

Dlatego uruchomiona została zbiórka pieniężna na portalu pomagam.pl. W najbliższym czasie pies przejdzie elektrodiagnostykę, która wykaże, czy nerw promieniowy jest przerwany. Jeżeli tak, czeka go wówczas amputacja.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka