Rybnik: młodzi ludzie rzucali kamieniami w nutrie nad rzeką Nacyną. Świadek zdarzenia nagrał film

Stowarzyszenie Pet Petrol z Rybnika poinformowało o skandalicznym zachowaniu młodych ludzi, którzy w niedzielę, 24 lipca nad rzeką Nacyną rzucali kamieniami w nutrie. Nie wiadomo czy zwierzęta ucierpiały. Stowarzyszenie opublikowało film przedstawiające całe zajście. Nagranie pochodzi od świadka zdarzenia.

Rzucali kamieniami w nutrie

Kamieniami w nutrie? To się nie godzi. Grupa młodych ludzi z Rybnika urządziła sobie żenującą rozrywkę, na której mogły ucierpieć niewinne zwierzęta.

- W niedzielę w okolicach godziny 16.30 otrzymaliśmy od przypadkowego spacerowicza nagranie oraz wiadomość, że przy parkingu poziomowym w Rybniku grupa nastolatków rzucała kamieniami w nutrie. Świadek zezwolił na udostępnienie materiału, jednak prosił o anonimowość .Jeśli w przyszłości zauważycie coś niepokojącego zgłaszajcie natychmiast straży miejskiej lub policji - apeluje grupa Pet Patrol z Rybnika.

Na filmie udostępnionym przez fundację widać grupę młodych ludzi, którzy przechadzają się bulwarem nad Nacyną. W pewnym momencie rozglądają się, sprawdzając czy nikt ich nie obserwuje i... zaczynają „zabawę". Na nagraniu widać, że ciskają kamieniami w jakiś ruchomy cel. Według relacji świadka zdarzenia chodzi o mieszkające nad rzeką nutrie.

Nutrie (gatunek gryzonia) w Rybnika pojawiły się w 2016 roku. Ich populacja nad Nacyną wciąż się powiększa. W miejscu, gdzie żerują pojawiły się nawet tablice informujące o obecności gryzoni w tym miejscu. Stały się miejską atrakcją. Niestety takie chuligańskie wybryki na pewno negatywnie wpłyną na życie zwierząt w Rybniku.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców