Rychu Peja i Paweł Fajdek rapują o Diamentowej Lidze w Chorzowie. "Lekkoatletyczna liga mistrzów"

Wybitny lekkoatleta Paweł Fajdek, trener Damian Kamiński i legendarny raper Rychu Peja nagrali wspólny utwór. Zachęcają kibiców do przyjścia na Memoriał Kamili Skolimowskiej. Po raz drugi mityng Diamentowej Ligi odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. - Lekkoatletyczna liga mistrzów rozgrywana w Polsce - nawija Rychu Peja.

YT
Pawel fajdek

W niedzielę, 16 lipca 2023 roku, zmagania w ramach Diamentowej Ligi odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Zmierzą się tam ze sobą najlepsi lekkoatleci. Jeśli dla części kibiców nie jest to wystarczająca zachęta, aby wybrać się na trybuny i dopingować swoich faworytów, to do udziału w zawodach zachęcają wspólnym utworem Paweł Fajdek, Damian Kamiński oraz Rychu Peja.

- Diamentowa Liga tylko najwięksi mistrzowie. Diamentowa Liga niech się każdy o tym dowie - Paweł Fajdek.
- Po prostu przyjdźcie, ważne byście wspierali na drodze olimpijskiej - 2024 Paryż - Damian Kamiński.
- Lekkoatletyczna liga mistrzów rozgrywana w Polsce (…) Liczy się progres, liczy się postęp, sama droga do sukcesu jest dla mnie mistrzostwem - Rychu Peja.

Paweł Fajdek to wielokrotny mistrz świata w rzucie młotem. Damian Kamiński jest trenerem lekkoatletów. Z kolei Rychu Peja to legenda polskiego rapu. We wspólnym utworze wspominają Kamilę Skolimowską - wybitną lekkoatletkę, złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich, która zmarła niespodziewanie w 2009 roku. Zachęcają także do przyjścia na Stadion Śląski i wspierania sportowców podczas Diamentowej Ligi.

Będzie to szósta edycja Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. Do Diamentowej Ligi - cyklu najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych - został on zaliczony w 2022 roku. Zastąpił wydarzenia, które miały odbyć się w Chinach, ale zostały odwołane z powodu obostrzeń związanych z COVID-19.

Kościół św Józefa w Rudzie

Może Cię zainteresować:

Rzymskie wzory, Ballestremowie i czarne anioły. Wszystkie tajemnice kościóła pw. św. Józefa w Rudzie

Autor: Michał Wroński

29/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon