"Sami Swoi" powracają. W prequelu kultowej trylogii w rolę Kargula wcieli się aktor z Mikołowa

Kultowa komedia "Sami Swoi" doczekała się kolejnej części. Na ekranach kin zobaczymy prequel serii stworzonej przez Sylwestra Chęcińskiego, tym razem w reżyserii Artura Żmijewskiego. Akcja filmu będzie toczyć się w latach 20., toteż widzowie zobaczą młodego Pawlaka i Kargula, w rolę których kolejno wcielą się Adam Bobik i Karol Dziuba, pochodzący z Mikołowa.

"Sami Swoi. Początek" w rolę Kargula wcieli się aktor z Mikołowa

„Jak cię granatem podrzucę, to od razu go z góry zobaczysz!” „A to chwost złodziejski!” „To już czwarta wojna w moim życiu, w tym dwie światowe!” - to tylko kilka słynnych tekstów pochodzących z kultowej komedii "Sami Swoi". Film doczekał się kolejnej części. Prequel komedii kręcony jest w Parku Etnograficznym w Tokarni położonej w województwie świętokrzyskim. Widzowie zobaczą życie Kargulów i Pawlaków we wsi Krużewniki w okresie 20-lecia międzywojennego.

W rolę głównych aktorów, czyli Kazimierza Pawlaka wcieli się Adam Bobik, a Władysława Kargula - Karol Dziuba, pochodzący z Mikołowa. 32-letni aktor zagrał dotąd w filmach takich jak: "Zenek" (Rysiek), "Święta inaczej" (Wiktor), czy "O mnie się nie martw" (Tomek Podhalski).

- Spotkaliśmy się na castingu i od razu znienawidziliśmy się, i tak dostaliśmy te role - mówili aktorzy podczas dnia otwartego, który odbył się 29 maja. - Dobrze wiemy, że każda część jest kultowa i byłoby to z góry skazane na porażkę. Chcemy oczywiście zagrać najlepiej, jak potrafimy i mamy nadzieję, że dostarczymy dużo rozrywki oraz wzruszeń - dodali.

Natomiast reżyser, Artur Żmijewski zaznaczył, że nie zamierza konkurować z trylogią, ponieważ prequel będzie odrębną częścią. - Nasz film opowiada o kilkudziesięciu latach życia Pawlaków i Karguli w Krużewnikach, czyli w miejscu mitycznym, o którym się mówi w trylogii, ale jest pokazywany szczątkowo - tłumaczył.

W obsadzie nie mogło zabraknąć, takich aktorów jak: Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka czy Anna Dymna. Oprócz tego w nowej części zobaczymy również Wojciecha Malajkata, Janusza Chabiora, Adama Ferency i Paulinę Gałązkę.

Film "Sami Swoi. Początek" trafi do kin

Zdjęcia do filmu realizowane były również na Łysej Górze, gdzie do więzienia trafia Kazimierz Pawlak. Jak przekazała nam Joanna Kubik, menadżerka ds. PR firmy NEXT FILM data premiery filmu nie została jeszcze potwierdzona. Komedia prawdopodobnie ukaże się na ekranach kin na przełomie 2023 i 2024 roku.

Operatorem w filmie "Sami swoi. Początek" jest Piotr Śliskowski. Za kostiumy odpowiada Emilia Czartoryska, charakteryzacją zajęła się Pola Guźlińska, a scenografią Ryszard Melliwa i Marcin Dyakowski. Producentem wykonawczym filmu jest Krzysztof Łojan. Muzykę do filmu skomponuje Paweł Lucewicz. Koproducentami są TVN Warner Bros Discovery i NEXT FILM.

Piotr Rogucki na planie filmu w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Bytom udaje PRL. Przy ul. Kilara kręcono scenę z filmu "Dziennik z wycieczki do Budapesztu"

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2022

Wystawa szlakiem lokacji filmowych katowice 7

Może Cię zainteresować:

KATOWOOD, czyli gdzie w mieście kręcono słynne filmy. Wystawa „Szlakiem Lokacji Filmowych”

Autor: Katarzyna Pachelska

09/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon