Samorządowcy się nauczyli siedzieć na krzesełku – twierdzi posłanka Dziuk

Samorządowcy zwracają uwagę, że rząd nadal nie opracował systemu relokacji uchodźców wojennych z Ukrainy. Co na to posłanka PiS? Twierdzi, że „samorządowcy się nauczyli siedzieć na krzesełku”.

Zbiórka darów dla Ukrainy

Barbara Dziuk, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, w czwartek, 14 kwietnia 2022 r., była gościem Rozmowy Dnia Radia Piekary. W audycji poruszono m.in. temat pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy i braku rządowego wsparcia dla samorządów, które tę pomoc organizują.

Posłanka PiS: Samorządowcy nie doceniają tego co robi rząd

Prowadzący rozmowę, red. Marcin Zasada, wspomniał m.in., że rząd nadal nie stworzył systemu relokacji uchodźców, który pozwalałby ich rozlokować po miastach w całym kraju. O taki system od dawna apelują samorządowcy. Co na to posłanka rządzącej partii? Stwierdziła, że dla niej to śmieszne, jeżeli samorządy będą czekać i „paluszkiem będzie wojewoda pokazywać, gdzie ma iść uchodźca”.

- Samorządowcy się nauczyli siedzieć na krzesełku – mówiła Barbara Dziuk.

Posłanka PiS przyznała jednak, że samorządowcy pomagają uchodźcom, ale nie doceniają tego co robi rząd.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej: Barbara Dziuk nie ma pojęcia o czym mówi

Krzysztof Mejer, zastępca prezydent Rudy Śląskiej, ocenił słowa posłanki PiS, jako wypowiedź osoby, która nie ma pojęcia o tym, co robią samorządy.

- Pani Dziuk nie uczestniczyła w ani jednej naradzie samorządów z wojewodą, więc nie ma pojęcia o czym mówi. Nie ma pojęcia o tym, co by było gdyby samorządowcy nie zajęli się uchodźcami. Ciekaw jestem co wtedy pani Dziuk miałaby do powiedzenia – stwierdził.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon