Samorządowcy żegnają Grażynę Dziedzic. „Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji”

Grażyna Dziedzic zmarła po trudnej walce z chorobą nowotworową. Prezydentką Rudy Śląskiej była przez prawie 12 lat. - Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji samorządowcem, oddanym sprawom miasta i mieszkańców Rudy Śląskiej - wspomina Mariusz Wołosz, który wraz z innymi samorządowcami żegna Grażynę Dziedzic.

FB: Grażyna Dziedzic
Grażyna Dziedzic

Informację o śmierci Grażyny Dziedzic w czwartek, 16 czerwca, podał wiceprezydent Rudy Śląskiej i jej najbliższy współpracownik Krzysztof Mejer.

- Ta wiadomość złamała serca wielu osobom. Trudno będzie zabliźnić tę ranę, a także wypełnić pustkę, którą po sobie pozostawiła. Jej odejście to niepowetowana strata dla rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników oraz całego miasta, na którą nie sposób było się przygotować - napisał Krzysztof Mejer na Facebooku.

- Pani prezydent walczyła do samego końca. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej. Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach - taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością - podkreślił i poprosił, aby Grażyna Dziedzic pozostała w myślach oraz modlitwach.

Samorządowcy żegnają Grażynę Dziedzic

  • Marcin Krupa, prezydent Katowic: „Z wielkim smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Mimo swojej choroby zawsze była zaangażowana w sprawy swojego miasta. Rodzinie, najbliższym, współpracownikom Grażyny oraz mieszkańcom Rudy Śląskiej składam wyrazy głębokiego współczucia”.
  • Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca: „Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Zmarła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Składam kondolencje oraz wyrazy współczucia rodzinie i bliskim pani prezydent”.
  • Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia: „Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie zmarła wczoraj pani prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji samorządowcem, oddanym sprawom miasta i mieszkańców Rudy Śląskiej. Pogrążonej w żałobie rodzinie i przyjaciołom, współpracownikom pani prezydent, mieszkańcom Rudy Śląskiej i wszystkim, którym śp. Grażyna Dziedzic była bliska składam wyrazy głębokiego współczucia”.
  • Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM: „Wczoraj zmarła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Wyrazy głębokiego żalu oraz współczucia dla najbliższych i dla wszystkich przyjaciół pani prezydent. Bardzo ceniłem sobie naszą współpracę w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dziękuje za lata bezinteresownego wsparcia i współpracy”.
  • Adam Neuman, prezydent Gliwic: „Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Pani prezydent była wspaniałym samorządowcem. Zawsze, nawet w trakcie walki z ciężka chorobą, bezgranicznie zaangażowana w sprawy swojego miasta oraz partnersko i profesjonalnie nastawiona do współpracy z innymi samorządami naszego regionu. A prywatnie była niezwykle ciepłą i serdeczną osobą. Składam moje najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim i współpracownikom pani prezydent oraz wszystkim mieszkańcom Rudy Śląskiej”.
  • Daniel Beger, prezydent Świętochłowic: „Bardzo przykra wiadomość dotarła do nas na koniec dnia. Pomimo usilnej walki z chorobą w ostatnich latach, zmarła prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Jestem przekonany, że ze swoją wiedzą, podejściem do człowieka, będzie miała po drugiej stronie mnóstwo pracy. Rodzinie, znajomym, włodarzom i mieszkańcom Rudy Ślaskiej składam głębokie wyrazy współczucia”.
  • Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic: „Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie i walce o każdy dzień życia, odeszła od nas pani prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Pragnę przekazać wyrazy współczucia dla rodziny oraz najbliższych przyjaciół”.
  • Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego: „Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, doświadczonego samorządowca, osoby zaangażowanej w sprawy Śląska. W imieniu własnym i zarządu województwa składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim”.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Grażyna Dziedzic

Grażyna Dziedzic: rekordzistka, choć zawsze miała pod górkę

Ruda Śląska Urząd Miasta

Ruda Śląska: Komisarz wejdzie do ratusza. Kiedy wybory?

Grazyna dziedzic

Zmarła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej

Szkoła knurów

Radni szykują kolejną podwyżkę? Tym razem...

Marek Wesoły

Poseł PiS największym przegranym wyborów

Podczas debaty w Rudzie Śląskiej kandydaci zaprezentowali swoje wizje miasta

Jeszcze jeden sondaż przedwyborczy