Samorządowcy żegnają Grażynę Dziedzic. „Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji”

Grażyna Dziedzic zmarła po trudnej walce z chorobą nowotworową. Prezydentką Rudy Śląskiej była przez prawie 12 lat. - Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji samorządowcem, oddanym sprawom miasta i mieszkańców Rudy Śląskiej - wspomina Mariusz Wołosz, który wraz z innymi samorządowcami żegna Grażynę Dziedzic.

FB: Grażyna Dziedzic
Grażyna Dziedzic

Informację o śmierci Grażyny Dziedzic w czwartek, 16 czerwca, podał wiceprezydent Rudy Śląskiej i jej najbliższy współpracownik Krzysztof Mejer.

- Ta wiadomość złamała serca wielu osobom. Trudno będzie zabliźnić tę ranę, a także wypełnić pustkę, którą po sobie pozostawiła. Jej odejście to niepowetowana strata dla rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników oraz całego miasta, na którą nie sposób było się przygotować - napisał Krzysztof Mejer na Facebooku.

- Pani prezydent walczyła do samego końca. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej. Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach - taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością - podkreślił i poprosił, aby Grażyna Dziedzic pozostała w myślach oraz modlitwach.

Samorządowcy żegnają Grażynę Dziedzic

  • Marcin Krupa, prezydent Katowic: „Z wielkim smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Mimo swojej choroby zawsze była zaangażowana w sprawy swojego miasta. Rodzinie, najbliższym, współpracownikom Grażyny oraz mieszkańcom Rudy Śląskiej składam wyrazy głębokiego współczucia”.
  • Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca: „Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Zmarła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Składam kondolencje oraz wyrazy współczucia rodzinie i bliskim pani prezydent”.
  • Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia: „Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie zmarła wczoraj pani prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji samorządowcem, oddanym sprawom miasta i mieszkańców Rudy Śląskiej. Pogrążonej w żałobie rodzinie i przyjaciołom, współpracownikom pani prezydent, mieszkańcom Rudy Śląskiej i wszystkim, którym śp. Grażyna Dziedzic była bliska składam wyrazy głębokiego współczucia”.
  • Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM: „Wczoraj zmarła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Wyrazy głębokiego żalu oraz współczucia dla najbliższych i dla wszystkich przyjaciół pani prezydent. Bardzo ceniłem sobie naszą współpracę w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dziękuje za lata bezinteresownego wsparcia i współpracy”.
  • Adam Neuman, prezydent Gliwic: „Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Pani prezydent była wspaniałym samorządowcem. Zawsze, nawet w trakcie walki z ciężka chorobą, bezgranicznie zaangażowana w sprawy swojego miasta oraz partnersko i profesjonalnie nastawiona do współpracy z innymi samorządami naszego regionu. A prywatnie była niezwykle ciepłą i serdeczną osobą. Składam moje najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim i współpracownikom pani prezydent oraz wszystkim mieszkańcom Rudy Śląskiej”.
  • Daniel Beger, prezydent Świętochłowic: „Bardzo przykra wiadomość dotarła do nas na koniec dnia. Pomimo usilnej walki z chorobą w ostatnich latach, zmarła prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Jestem przekonany, że ze swoją wiedzą, podejściem do człowieka, będzie miała po drugiej stronie mnóstwo pracy. Rodzinie, znajomym, włodarzom i mieszkańcom Rudy Ślaskiej składam głębokie wyrazy współczucia”.
  • Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic: „Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie i walce o każdy dzień życia, odeszła od nas pani prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Pragnę przekazać wyrazy współczucia dla rodziny oraz najbliższych przyjaciół”.
  • Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego: „Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, doświadczonego samorządowca, osoby zaangażowanej w sprawy Śląska. W imieniu własnym i zarządu województwa składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim”.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Grażyna Dziedzic

Grażyna Dziedzic: rekordzistka, choć zawsze miała pod górkę

Ruda Śląska Urząd Miasta

Ruda Śląska: Komisarz wejdzie do ratusza. Kiedy wybory?

Grazyna dziedzic

Zmarła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej

Marek Plura 2

Pogrzeb Marka Plury odbędzie się 24 stycznia

Monika Rosa

"Wystarczy rok na uznanie śląskiego za język regionalny"

Katowice

Metropolia do poprawki. Eksperci wskazują metody