Sanah z nowym teledyskiem "Najlepszy dzień w moim życiu". Wokalistka wystąpiła na Stadionie Śląskim

Zaledwie tydzień po premierze swojego najnowszego krążka, sanah wydaje kolejny utwór. Tym razem teledysk nakręcony został w dość nietypowej scenerii. Wokalistka w białej sukni wiruje na zielonej murawie Stadionu Śląskiego. Real time marketing na wysokim poziomie, bo w Katarze właśnie trwają mistrzostwa świata. Śpiewająca sanah na piłkarskim boisku to jednak nie element wsparcia polskiej kadry, a... zapowiedź kolejnej trasy koncertowej

W piątek, 2 grudnia równo o północy sanah (jak ma to w zwyczaju) zaskoczyła fanów kolejną premierą swojego utworu. Teledysk został opublikowany tydzień po premierze krążka "Poezyje", w którym zaśpiewała dziewięć wierszy znanych polskich poetów.

"Najlepszy dzień w moim życiu" opowiada o ucieleśnieniu marzeń artystki, która jak mówi, przez połowę życia marzyła o jego spełnieniu. Sanah śpiewa o życiu, które przecieka jej przez palce. Pomimo ważnych etapów w życiu, jak zakończenie ścieżki edukacyjnej i wzięcie ślubu (który odbył się w lipcu 2022 roku) ona dalej czeka na ten jedyny dzień. Teledysk nakręcony został na: Stadionie Śląskim oraz Polsat Plus Arenie Gdańsk.

W klipie można także doszukać się podobieństw do utworu Kate Bush "Wuthering Heights". Zuzanna Jurczak wiruje w białej sukni niczym Kate Bush w swoim ponadczasowym teledysku.

Utwór jest zapowiedzią nowej trasy koncertowej?

Pod koniec teledysku wokalistka zdradza, że marzy o stadionie, a spełnienie jej marzenia jest na wyciągnięcie ręki. - Może ten najlepszy dzień niedługo sam znajdzie mnie, do zo po drugiej stronie - śpiewa sanah.

O przyszłej trasie koncertowej artystki wspomniał także Dawid Podsiadło w podcaście "Wojewódzki&Kędzierski". Prowadzący zapytał artystę pochodzącego z Dąbrowy Górniczej o Zuzię Jurczak i jej potencjał muzyczny. Zasugerował, że kolejną polską artystką, która wystąpi na Stadionie Narodowym będzie Zuzanna Jurczak. Podsiadło podkreślił, że sanah jest zdolniejsza od niego i jej także należy się trasa koncertowa na polskich stadionach, co niedługo może stać się faktem.

- Tak mi się wydaje, że Zuzia to zrobi. To się po prostu wydarzy i to szybciej niż później. Zuzia jest dużo lepszą artystką ode mnie - tłumaczył Dawid Podsiadło.

Bankiet u sanah trwa

2 września na oficjalnej stronie piosenkarki pojawiła się zapowiedź nowej trasy koncertowej - Bankiet u sanah. Bilety na ogólnopolski tour pojawiły się w sprzedaży. 15 września. Trasa zgodnie z zapowiedziami wokalistki odbywa się odmienionej formule. Razem z nią na scenie ma pojawia się Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz Silesian Chamber Choir Ad libitum.

Dwa z czternastu koncertów odbyły się w Katowicach - 12 i 13 listopada. Drugi termin został dołożony, ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem. W naszym województwie koncert zorganizowany został także w Bielsku-Białej, również w dwóch terminach (9 i 10 listopada).

Jacek Cygan

Może Cię zainteresować:

Jacek Cygan o sanah śpiewającej jego wiersz: Cieszę się, ale nie czuję się wielkim poetą. Sanah wybrała trudny mój wiersz

Autor: Katarzyna Pachelska

18/10/2022

Dawid Podsiadło

Może Cię zainteresować:

Jaki kryzys? Katowice mistrzem Polski: jeden wieczór, jedno miejsce, trzy koncerty, 40 tysięcy ludzi, biletów brak

Autor: Martyna Urban

11/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon