Sejmowa komisja zajmie się granatnikiem gen. Jarosława Szymczyka. "Powinien stracić stanowisko"

Sejmowa komisja zajmie się wybuchem granatnika w Komendzie Głównej Policji. - Najważniejsza w całej tej układance postać to gen. Jarosław Szymczyk.(...) Komendant musi być osobą wiarygodną, której społeczeństwo ufa, a stał się memem. To nie może tak wyglądać. On pierwszy powinien stracić stanowisko - uważa poseł Mateusz Bochenek.

Jarosław Szymczyk

We wtorek, 10 stycznia, w Sejmie RP zbierze się Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych. Tematem posiedzenia będzie incydent z granatnikiem w Komendzie Głównej Policji.

Przypomnijmy, że podczas wizyty w Ukrainie komendant główny gen. Jarosław Szymczyk otrzymał dwa granatniki pozbawione funkcji bojowych. Mimo to, jeden z nich - podobno przerobiony na głośnik bezprzewodowy - eksplodował. Jak tłumaczył później szef polskiej policji, podczas przenoszenia.

- Kiedy doszło do eksplozji w Komendzie Głównej Policji, odbywało się posiedzenie Sejmu. Od razu otrzymaliśmy nieoficjalne informacje na temat tego zdarzenia. Jeden z posłów prosił ministra Mariusza Kamińskiego, który stoi na czele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby odniósł się do tego. Niestety minister nawet się nie zająknął - mówi poseł Mateusz Bochenek (KO), członek Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
P Lac sejmu śląskiego

Może Cię zainteresować:

Jarosław Gwizdak: Na pl. Sejmu Śląskiego nie będzie uniwerka. Będzie kolejny sąd. Fatalnie...

Autor: Jarosław Gwizdak

04/01/2023

- Chcemy dowiedzieć się, na jakich zasadach granatnik przywieziono do Polski, jak trafił do Komendy Głównej Policji bez kontroli, czy oprócz komendanta ktoś był jeszcze w tym samym pomieszczeniu, ile osób zostało poszkodowanych etc. - tłumaczy.

Na posiedzenie komisji zaproszono nie tylko gen. Jarosława Szymczyka, ale również wspomnianego już Mariusza Kamińskiego, a także Zbigniewa Ziobrę, który stoi na czele Prokuratury Generalnej, oraz gen. Tomasza Pragę, szefa Straży Granicznej.

- To przedstawiciele organów, które w tej sprawie powinny złożyć szczegółowe wyjaśniania. Tak naprawdę dopiero na posiedzeniu przekonamy się, kto się zjawi. Co prawda wszyscy zaproszeni mają taki obowiązek, ale z doświadczenia wiem, że bywa z tym różnie - podkreśla poseł KO.

Konferencja Ruchu Samorządowego "Tak Dla Polski"

Może Cię zainteresować:

Samorządowcy zgłaszają Orlen do UOKiK. Miliony złotych straty w GZM na zawyżonych cenach paliw

Autor: Patryk Osadnik

03/01/2023

Gen. Jarosław Szymczyk powinien stracić stanowisko

Gen. Dmytro Bondar, który przekazał granatniki komendantowi, został przez ukraińską stronę zawieszony. W Polsce nikt nie poniósł jeszcze konsekwencji w związku z tym zdarzeniem.

- Najważniejsza w całej tej układance postać to gen. Jarosław Szymczyk. To człowiek stojący na czele formacji, która ma chronić bezpieczeństwo ludzi oraz utrzymywać porządek publiczny. A to, co wydarzyło się w Komendzie Głównej Policji, jest tego absolutnym zaprzeczeniem. Komendant musi być osobą wiarygodną, której społeczeństwo ufa, a stał się memem. To nie może tak wyglądać. On pierwszy powinien stracić stanowisko - uważa Mateusz Bochenek.

Jak dodaje, najwyższy czas, aby sprawa wybuchu w biurze komendanta została wnikliwie wyjaśniona, a komisja ma uprawnienia, aby nawet obradować i zapoznać się z informacjami w trybie niejawnym.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha: Mamy jeden cel. Musimy te wybory wygrać

Rondo Piotrowice 2

Dwójka radnych przeciwko nadaniu rondu imienia WOŚP

Billboardy Sosnowiec Rybnik

W Sosnowcu i Rybniku zakpili z katolickiej fundacji

Football

Kolejne wybory? Niektórzy kandydaci już deklarują start

Wybory

Dwóch kandydatów złożyło wystarczającą liczbę podpisów

JSW kopalnia Borynia Zofiówka

Komisja Morawieckiego? „Wina za wypadki spadnie na naturę"

Europejska Stolica Kultury

Podpisano deklarację dot. Europejskiej Stolicy Kultury