Siedmiomiesięczna dziewczynka znaleziona w „oknie życia" w Gliwicach

W gliwickim „oknie życia" w niedzielne przedpołudnie zadzwonił dzwonek. Ktoś zostawił tam 7-miesięczną dziewczynkę. Dzieckiem zajęły się siostry zakonne.

Okno życia gliwice

Siedmiomiesięczna dziewczynka została znaleziona w niedzielę w „oknie życia" w Gliwicach przy ulicy Zygmunta Starego. Dziecko zostało stamtąd zabrane przez siostry zakonne. Dziewczynka przeszła już badania w szpitalu, jest zdrowa. Jak podaje gliwicka policja, sytuacja prawna dziecka nie jest najlepsza. Bez dopełnienia formalności – ważnego oświadczenia matki o zrzeczeniu się praw rodzicielskich i wyrażeniu zgody na adopcję (składanego w szpitalu) – będzie długo oczekiwać na nową rodzinę.

Rzecznik gliwickiej policji zapewnia, że osobie, która zostawiła dziecko w „oknie życia" nie grozi odpowiedzialność karna, ponieważ w tej sytuacji dziewczynka nie została narażona na niebezpieczeństwo.

Gliwickie „okno życia” funkcjonuje w ośrodku opiekuńczo-leczniczym boromeuszek przy ul. Zygmunta Starego 23. Potrzebujące takiej pomocy kobiety mogą bezpiecznie zostawić noworodka i nic im za to nie grozi.

Okno funkcjonuje dzięki porozumieniu trzech instytucji: Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach przy ul. Kościuszki 1, Caritas Diecezji Gliwickiej. Jest to kontynuacja dzieła rozpoczętego 8 grudnia 2009 r. przy ul. Górnych Wałów.

Okno życia sosnowiec kolejne dziecko

Może Cię zainteresować:

Trzymiesięczny chłopiec znaleziony w oknie życia w Sosnowcu

Autor: Martyna Urban

08/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon