Silny wiatr i burze w województwie śląskim. Kolejny alert RCB został rozesłany

Pogoda w poniedziałek w województwie śląskim ulegnie załamaniu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Dobrych wiadomości nie ma również Damian Dąbrowski, który przewiduje wystąpienie opadów i burz w godzinach popołudniowych.

Przemysław Rodzik - Photography
Burza w Piekarach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

W poniedziałek, 20 czerwca RCB rozesłało alert, w którym ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Mieszkańcy województwa śląskiego proszeni są o zabezpieczenie rzeczy przed wiatrem. W czasie załamania pogody mogą nastąpić przerwy w dostawie prądu.

- Początek burzowy i deszczowy. Szczególnie w poniedziałek burze będą intensywne z opadami gradu i silnymi porywami nawet do 100 km/h - ostrzega IMGW.

Damian Dąbrowski o pogodzie

- Po południu i wieczorem na przechodzącym froncie atmosferycznym nastąpi stopniowy wzrost zachmurzenie do dużego i całkowitego aż do wystąpienia opadów deszczu. Miejscami pojawią się burze i wtedy możliwe będą silniejsze opady. Temp. max. przed frontem ok. 28/30°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty - prognozuje Damian Dąbrowski, meteorolog ze Świętochłowic.

Nadchodząca noc również zapowiada się deszczowo. Opady ustaną w jej drugiej części. Temperatura wahać będzie się od 10 do 13 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu.

Prognoza na nadchodzący tydzień

Według prognozy Damiana Dąbrowskiego we wtorek, 21 czerwca zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Nie zapowiadane są opady deszczu. Temperatura w naszym województwie osiągnie maksymalnie 20 stopni Celsjusza - spadek nastąpi aż o 10 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu oraz północnego zachodu.

Natomiast na środę meteorolog zapowiada więcej słońca. Występujące na niebie zachmurzenie będzie co najwyżej małe. Tego dnia nie wystąpią opady. Temperatura będzie oscylować w granicach 21-23 stopni Celsjusza. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu.

Na pozostałe dni Damian Dąbrowski wstępnie zapowiada słoneczną pogodę z temperaturą w granicach 24-27 stopni Celsjusza. Załamanie pogody może nastąpić w weekend.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców