Skandal w Gliwicach. Policjanci okradali seniorów metodą „na policjanta”. Sześciu funkcjonariuszy zawieszono, sprawę bada prokuratura i BSW

Sześciu policjantów z Gliwic zostało zawieszonych mieli oszukiwać seniorów metodą „na policjanta”. – Nie będzie zgody na to, by takie osoby nosiły mundur – podkreśla komisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowa śląskiego garnizonu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

arc. Policja
Policjanci okradali seniorow skandal w gliwicach

Policjanci zamiast chronić okradali seniorów

Sześciu funkcjonariuszy z II komisariatu policji w Gliwicach miało okradać seniorów metodą „na policjanta”. To proceder wykorzystywany przez oszustów, którzy żerują na naiwności zazwyczaj starszych osób, przekonując o potrzebie zabezpieczenia ich majątku, braniu udziału w policyjnym dochodzeniu czy ściśle tajnej akcji. Okazuje się, że w Gliwicach kilku takich oszustów to nie udawani, a prawdziwi policjanci. Aferę ujawniono przy okazji innej kradzieży, jakiej się dopuścili. Podejrzani mieli rozdysponować pomiędzy siebie zawartość depozytu zmarłej kobiety.

„Nie będzie zgody na to, by takie osoby nosiły mundur”

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, policjanci zostali natychmiastowo zawieszeni w obowiązkach służbowych. Czynności w sprawie prowadzi już Prokuratura Okręgowa w Gliwicach i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile osób padło ofiarą policjantów-oszustów.

– Ta sprawa została tak naprawdę ujawniona przez wewnętrzne czynności policyjne. Obecnie dochodzenie prowadzi prokuratura i BSW. Podkreślam stanowczo, że została wszczęta procedura wydalenia tych funkcjonariuszy ze służby. Nie będzie zgody na to, by takie osoby nosiły mundur. Policjant ma stać na straży porządku i prawa, dla oszustów nie ma miejsca w szeregach policji – mówi w rozmowie z nami komisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowa śląskiego garnizonu.
Kolejne zmiany w slaskiej policji 9

Może Cię zainteresować:

Kolejne zmiany kadrowe w śląskiej policji. Powołano nowych zastępców komendanta wojewódzkiego

Autor: Redakcja

27/02/2024

Nowy komendant szkoly policji w katowicach 3

Może Cię zainteresować:

Nowy komendant Szkoły Policji w Katowicach. Rafał Stanisławski zastąpił na stanowisku Gabrielę Sochę

Autor: Szymon Karpe

26/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon