Śląscy "łowcy głów" na tropie. Tym razem znaleźli przestępcę, który był poszukiwany na podstawie czterech listów gończych

Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach specjalizuje się w tropieniu przestępców, którzy bardzo nie chcą trafić przed wymiar sprawiedliwości. Śląscy "łowcy głów" chwalą się kolejnym sukcesem.

Śląska Policka
Przestępca Kamil K.

Śląscy „łowcy głów” zatrzymał 30-letniego Kamila K., który był poszukiwany na podstawie aż czterech listów gończych, wydanych przed Sąd Rejonowy w Częstochowie. Trzy z nich zostały objęte Europejskimi Nakazami Aresztowania.

  Kamil K. swoich pierwszych przestępstw - m.in. narkotykowych, rozbojów, kradzieży z włamaniem, za które był poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie, dopuścił się w 2011 roku. Później, przez kilka lat, ukrywał się na terenie Holandii, aż w końcu powrócił do Polski. W kraju nadal jednak sumiennie unikał spotkania z przedstawicielami organów ścigania. Aż zajęli się nim śląscy "łowcy głów".

  W marcu 2024 roku policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach przejęli sprawę poszukiwawczą. Mundurowi, wyspecjalizowani w poszukiwaniu osób ukrywających się, ostatecznie namierzyli go i zatrzymali w miniony czwartek 16 maja. 30-latek wpadł w miejscu zamieszkania na terenie woj. opolskiego w miejscowości Praszka, gdzie ukrywał się od kilkunastu miesięcy. Poszukiwany był bardzo zaskoczony wizytą policjantów i tym, że wpadli oni na jego ślad.

  Za popełnione w przeszłości przestępstwa, Kamil K. najbliższe 3 lata i 5 miesięcy spędzi za kratkami.

  Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

  Podrobione ubrania bedzin 04

  Może Cię zainteresować:

  Handlowali podrobionymi ciuchami na targowisku w Będzinie. Teraz grozi im surowa kara

  Autor: Katarzyna Pachelska

  18/05/2024

  Pomiar predkosci

  Może Cię zainteresować:

  Nowy odcinkowy pomiar prędkości na terenie Metropolii. Na DK 44 między Mikołowem a Gliwicami można jechać tylko 50 km/h

  Autor: Katarzyna Pachelska

  29/04/2024

  Straż pożarna

  Może Cię zainteresować:

  400 osób ewakuowano z budynku Sądu Rejonowego w Katowicach. Ktoś podpalił gazetę przed wejściem

  Autor: Katarzyna Pachelska

  17/05/2024

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon