Śląskie żegna lato w Niewieszu. XXII Wojewódzkie Dożynki 28 sierpnia 2022 nad Jeziorem Pławniowickim

Koncerty, korowód i oczywiście tradycyjne korony żniwne - takie atrakcje czekają na gości tegorocznych Dożynek Województwa Śląskiego. Impreza potrwa aż do nocy.

Dożynki Województwa Śląskiego 2022

W tym roku organizatorzy zaprosili gości do malowniczych okolic Toszka. W miejscowości Niewiesze (powiat gliwicki) nad samym brzegiem Jeziora Pławniowickiego trwa wydarzenie tradycyjnie kończące sezon żniw. Rozpoczęło się od Mszy na dziedzińcu pięknego pałacu w Pławniowicach. Następnie impreza przeniosła się na terenie kąpieliska "Słoneczna Plaża".

- Atrakcji dożynkowych zapowiada się naprawdę dużo, udział zapowiedziało aż 28 twórców koron dożynkowych, będzie blisko trzydziestu wystawców - przede wszystkim instytucje rolnicze, ale również samorządy, stowarzyszenia, NFZ, Wojsko Polskie itd. Bawić nas będą znakomici artyści - mieszkańcy powiatu gliwickiego - stwierdzają organizatorzy.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy jeszcze zdąży na część atrakcji, z pewnością ucieszy go fakt, że ostatni punkt programu - zabawa taneczna z zespołem Lovers - zacznie się dopiero o 21:45.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon