Śląska Misja Medyczna pomaga w Ukrainie. Ruszyła zbiórka na zakup ambulansu

Śląska Misja Medyczna, która od kilku tygodni pomaga cywilom w ogarniętej wojną Ukrainie zwróciła się o pomoc w zebraniu pieniędzy na zakup ambulansu dla misji ewakuacji rannych (głównie dzieci) z Ukrainy. - Sami na początku wojny przekazaliśmy ambulans naszym kolegom z Drohobyczu. Teraz my prosimy o wsparcie w zakupie karetki, abyśmy mogli kontynuować naszą misję - mówią przedstawiciele Śląskiej Misji Medycznej.

Śląska misja medyczna

Śląska Misja Medyczna wciąż niesie pomoc w postaci transportu i ewakuacji rannych oraz dzieci z terenów objętych wojną.

- Dyżurujemy we Lwowie oraz na wschodzie Ukrainy. Każdego tygodnia transportujemy około 20 ludzi do Polski, bądź na lotnisko wojskowe do samolotów medycznych podstawionych przez kraje Unii Europejskiej - mówią przedstawiciele Śląskiej Misji Medycznej.

Ratownicy przekazali, że sytuacja na Ukrainie się pogarsza i na ten moment potrzebny jest dodatkowy ambulansu do dalszej pomocy na Ukrainie. Dlatego w serwisie pomagam.pl została założona zbiórka, której celem jest zebranie pieniędzy na nowa karetkę.

W ramach grupy Med Evacuation Śląska Misja Medyczna zrobiła już ponad 15000 km przemierzając Ukrainę z pacjentami. Dzieci, dorośli, ranni, pacjenci onkologiczni.

- Mamy za sobą dziesiątki transportów, niektóre z nich pozostawiły w naszej psychice wielkie rany. Dlatego działamy dalej. Przyjeżdżamy na chwilę do Polski i ruszamy z powrotem. Przyjeżdżasz do domu po zakończonym etapie misji medycznej na Ukrainie. Próbujesz żyć normalnie... Jednak wracasz do tych ludzi, do ich tragedii myślami - mówią ratownicy ze Śląska.

- Jako Śląska Misja Medyczna mamy ambulans pożyczony, dzięki dobremu sercu jednego z właścicieli firm transportu sanitarnego. Ale musimy mieć swój ambulans, bo tysiące kilometrów jeszcze przed nami, a jednocześnie mamy już drugi zespół medyków do kolejnej karetki. Musimy więc mieć ambulans który będzie służył do transportu ludzi z Ukrainy, do pomocy humanitarnej i charytatywnej. Pilnie potrzebujemy Waszej pomocy! Dziękujemy - czytamy na stronie zbiórki.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców