Śląska pracownia Medusa Group projektuje nową siedzibę CD Projekt, najsłynniejszej polskiej firmy produkującej gry komputerowe

Zlokalizowana w Bytomiu pracownia architektoniczna Medusa Group pochwaliła się, że projektuje nową siedzibę firmy CD Projekt w Warszawie, czyli najsłynniejszego polskiego producenta gier komputerowych.

"Przed nami nowa przygoda i ciekawe, cyberpunkowe wyzwanie" - ogłosiła 13 lipca na swoim profilu na Facebooku Medusa Group.

Medusa projektuje nową siedzibę CD Projekt

Okazuje się, że bytomska pracownia architektoniczna rozpoczęła współpracę z firmą CD Projekt, dla której na warszawskim Żeraniu projektuje siedzibę biura z zagospodarowaniem terenu.

CD Projekt to najsłynniejsza w Polsce firma zajmująca się wymyślaniem, projektowaniem i produkowaniem gier komputerowych. Na koncie ma takie hity jak kilka odsłon gry "Wiedźmin" i "Cyberpunk 2077". CD Projekt powstał w 1994 roku, wolno ewoluował, by w 2007 r., jako CD Project Red, wypuścić na rynek cieszącego się olbrzymim powodzeniem na całym świecie "Wiedźmina", opartego na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Choć nie uniknęła kryzysów (jak masowa krytyka jakości gry "Cyberpunk 2077"), to CD Projekt wciąż jest potentatem w tej dziedzinie rozrywki w Polsce.

Wystrój a la cyberpunk? Nie bardzo...

Czy projekt nowej siedziby CD Projekt będzie nawiązywał w jakiś sposób do gier "Wiedźmin" czy "Cyberpunk 2077"? Przecież biura firm informatycznych są zwykle odjechane jak mało które3. Medusa uspokaja: "Będzie to przestrzeń może nie tak futurystyczna, jak projekty gier CD Projekt, ale w pełni nowoczesna, funkcjonalna i maksymalnie elastyczna do komfortowej pracy biurowej. Uwzględniamy specyficzne warunki pracy przemysłu gier video i staramy się sprostać ambicjom inwestora w zakresie stworzenia architektury będącej wizytówką przyszłego kampusu firmy" - dodaje medusa group.

Nowa siedziba CD Projekt w dzielnicy Żerań będzie kolejną warszawską realizacją Medusa Group. Śląska firma, która znajduje się tuż przy bytomskim Rynku, prowadzona przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę, zaprojektowała np. Hotel Nobu Warsaw. W Katowicach spod ich ręki wyszedł najwyższy budynek miasta - czarny biurowiec .KTW II, który ze swoim niższym bratem, .KTW I, tworzy kompleks biurowy obok Spodka. Medusa Group zaprojektowała też biurowce "tiramisu" w Dębie i osiedle Pierwsza Dzielnica przy Strefie Kultury.

CZYTAJ TEŻ:

Finaliści Nagrody Architektonicznej Polityki 2021

Może Cię zainteresować:

Śląsk. Zagłębie najlepszej architektury. Aż 3 z 5 nominowanych do Nagrody Architektonicznej "Polityki" za 2021 r. obiektów zaprojektowano w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

13/04/2022

Biurowce .KTW

Może Cię zainteresować:

Biurowce .KTW z nagrodą SARP 2022 w kategorii Budynek Biurowy, Oświaty lub Administracji

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karta skup ztm plakaty

"ŚKUP. Rozstanie, którego nie będziesz żałować". Tak mówią

Północne śródmieście Bytomia

"Jajka sadzone" zamiast "jajecznicy" w Metropolii

Katowice

Konferencja „Warto zamieszkać w Katowicach!” 15 listopada

Tarnowskie góry oświetlenie

Tarnowskie Góry i Świerklaniec zaciskają pasa

Tyski HUB Zielonej Gospodarki

W Tychach powstanie Tyski HUB Zielonej Gospodarki

Tarnowskie Góry parking

Wielopoziomowy parking w Tarnowskich Górach?

EC Szombierki

Ostatnia szansa najważniejszego zabytku śląskiego przemysłu