Śląskie Manewry coraz bliżej!

Już 7 czerwca w Bytomiu – Szombierkach przy Szybie Krystyna rozpocznie się XIX Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”! To jedna z największych imprez militarnych, która od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno na Śląsku jak i w całej Polsce. Przed nami aż 3 dni pełne atrakcji, których żaden miłośnik militariów nie powinien przegapić! Szczegóły poniżej:

Slaskie manewry coraz blizej

Śląskie Manewry – zaczynamy odliczanie!

Zarówno mali jak i duzi pasjonaci militariów z niecierpliwością czekają na kolejną edycję Śląskich Manewrów, nikogo nie powinno to dziwić. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7 - 9.06.2024 r. Tym razem impreza powróci do Szombierek, a dokładniej na teren przy Szybie Krystyna. Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości „Kompania Bytom” przygotowuje dla uczestników masę atrakcji, między innymi:

  • Parada pojazdów militarnych,
  • Obozowisko,
  • Militarny jarmark,
  • TANK CRASH – przejazdy czołgiem po samochodach,
  • FIRE SHOW – teatr ognia,
  • Arena,

Nie zabraknie emocji - dynamiczne pokazy, przejażdżki oraz prezentacje maszyn oglądać będzie można na zlotowej arenie. Oczywiście wojskowa grochówka to obowiązkowy punkt zlotu militarnego, jak co roku organizatorzy zadbają o to, aby nikt nie zgłodniał – strefa handlowo - gastronomiczna pozwoli zaspokoić głód. Dodatkowo 9 czerwca tuż po mszy polowej, na niedzielnym pikniku pojawią się stanowiska promocyjne służb mundurowych m.in.

  • Jednostek wojskowych
  • Policji,
  • Straży pożarnej,
  • Służby więziennej,

Na zlotowej scenie odbędą się koncerty - między innymi Orkiestry Wojskowej z Bytomia , a podczas sobotniego wieczoru wystąpią zespoły muzyczne. Ponadto podczas „Śląskich Manewrów” każdy będzie mógł zapoznać się z wyposażeniem Wojska Polskiego, obejrzeć zabytkowe pojazdy, a nawet przejechać się nimi na arenie. Te trzy dni przyciągają małych i dużych pasjonatów militariów i każdy znajduje coś dla siebie!

W tym roku „Śląskim Manewrom” towarzyszy także Zlot samochodu terenowego HONKER.

Jak zaczęła się przygoda zlotu?

Zlot Pojazdów Militarnych pierwsze kroki stawiał właśnie w Bytomiu. inicjatorami są Marcin Szafiński oraz Wydział Komunikacji miasta Bytom, którzy powołali pierwszy Zlot do życia w 2005 roku. Każda kolejna edycja Śląskich Manewrów spotykała się z coraz większym zainteresowaniem, co przełożyło się na ogólnopolską, a nawet zagraniczną rozpoznawalność. Tą niezwykłą inicjatywę wspierają liczni sponsorzy. Prezydent Miasta Bytom oraz Minister Obrony Narodowej, objęli Zlot Patronatem Honorowym. Natomiast patronatem medialnym: m.in. regionalny portal - Ślązag https://www.slazag.pl/ .

Nie przegap! Śląskie Manewry: 7 – 9 czerwca 2024 roku!

Obserwuj profil zlotu i dołącz do wydarzenia!

Profil : https://www.facebook.com/slask...

Wydarzenie: https://www.facebook.com/event...

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon