Sława Umińska-Duraj po świętach nie będzie już prezydentem Piekar Śląskich. Zostanie ambasadorem Polski w ONZ

Sława Umińska-Duraj rezygnuje z posady prezydentki Piekar Śląskich. Stanie się ambasadorką Polski w ONZ, ciężko było podjąć taką decyzję, ale z drugiej strony nadjeżdża pociąg z napisem szansa i trzeba do niego wejść

FB/Sława Umińska-Duraj
Sława Umińska-Duraj

Prezydentka miasta Piekary Śląskie kończy swoją prezydenturę, a wszystko za sprawą propozycji nie do odrzucenia. Po świętach Sława Umińska-Duraj ma zostać ambasadorką Polski w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie chce jednak zdradzać w jaki sposób doszło do takiego kroku w jej politycznej karierze.

Otrzymałam propozycję, której nie mogę odrzucić. Z najwyższych szczebli objęcia stanowiska ambasadora Polski przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Proces był długi i skomplikowany, a także utrzymany w tajemnicy. O tym wiedzieli tylko moi najbliżsi - na antenie Radia Piekary mówi Sława Umińska-Duraj.

Pociąg szansy

Umińska-Duraj w połowie stycznia otrzymała pozytywną opinię Komisji Sejmowej Spraw Zagranicznych. Jak przyznaje - ciężko było podjąć taką decyzję, ale z drugiej strony nadjeżdża pociąg z napisem szansa i trzeba do niego wejść. Prezydentka Piekar Śląskich obiecuje reprezentować nasz kraj godnie. Chce, aby głos Polski był słyszalny.

Sława Umińska-Duraj studiowała na Uniwersytecie Śląskim w Międzynarodowej Szkole Nauk Politycznych. znajomość może być dodatkowym atutem na arenie międzynarodowej.

W połowie stycznia otrzymałam pozytywną opinię Komisji Sejmowej Spraw Zagranicznych, a potem to już potoczyło się lawinowo - dodaje Sława Umińska-Duraj.

Zastępca zastąpi Sławę Umińską-Duraj

Prezydentkę Sławę Umińską-Duraj zastąpić ma Krzysztof Turzyński, co też ustanowił premier. Do tej pory Krzysztof Turzański był zastępcą pani prezydent, z krótką przerwą, gdy w 2018 roku zdobył mandat w wyborach do Rady Miasta Piekary Śląski. W tym samym roku zrzekł się mandatu i pozostał zastępcą Sławy Umińskiej-Duraj.

Krzysztof Turzański swoją karierę zawodową zaczynał jako dziennikarz. W 1998 roku nawiązał stałą współpracę z Dziennikiem Zachodnim. Następnie stał się wydawcą i redaktorem naczelnym miesięcznika Przegląd Piekarski. Założył także telewizję internetową - Piekarska TV. Na urząd prezydenta Piekar Śląskich kandydował w 2010 roku.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców