Śmiertelne potrącenie w centrum Częstochowy. Nie żyje 83-letnia kobieta, która przechodziła przez pasy

Przy ulicy Nowowiejskiego w Częstochowie doszło do śmiertelnego wypadku. Przechodząca przez przejście dla pieszych 83-letnia kobieta została potrącana przez kierowcę mercedesa. W wyniku poniesionych obrażeń, jej życia nie udało się uratować.

Cesin.pl
Wypadek częstochowa

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 października około godziny 13:40. Przechodząca przez przejście dla pieszych na ul. Nowowiejskiego - na wysokości ul. Waszyngtona kobieta została potrącona przez busa marki Mercedes.

- 83-letnia mieszkanka Częstochowy została potrącona przez kierującego pojazdem marki Mercedes. Kierowca był trzeźwy - wyjaśnia podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowa częstochowskiej policji.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci i prokurator. W wyniku rozległych obrażeń, które poniosła w trakcie wypadku, kobieta zmarła na miejscu zdarzenia. Utrudnienia na miejscu zdarzenia trwały przez kilka godzin.

Dwa wypadki jednego dnia

Około godziny 15 również przy ulicy Nowowiejskiego doszło do kolejnego wypadku. Wzięły w nim udział dwa samochody osobowe i autobus MPK. W trakcie gwałtownego hamowania kierowcy pojazdu komunikacji miejskiej, kilka pasażerów upadło. Jedna z kobiet z najpoważniejszymi obrażeniami została przetransportowana do okolicznego szpitala.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon