Śmiertelne potrącenie w Żorach. Kobieta zginęła na pasach

Tragiczny poranek w Żorach. Na przejściu dla pieszych samochód potrącił dwie kobiety. Jedna z nich zginęła, druga jest ranna. Są utrudnienia w ruchu.

Uwaga wypadek

Do wypadku doszło w czwartek, 30 czerwca 2022 r., o godz. 5.14 na Obwodnicy Północnej, w rejonie skrzyżowania ulicą Wygoda. Na przejściu dla pieszych samochód potrącił dwie kobiety - jedną w wieku 24, drugą 38 lat. Obie przeprowadzały tam rowery. Młodsza z nich zginęła, starsza jest ranna i trafiła do szpitala.

- Przed tym przejściem zatrzymał się samochód ciężarowy, który ustąpił pieszym pierwszeństwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym Volvo, który jechał z tego samego kierunku, ominął samochód ciężarowy i uderzył w dwie piesze przeprowadzające rowery. Kierujący był trzeźwy – mówi mł. asp. Marcin Leśniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Utrudnienia na Obwodnicy Północnej w Żorach

Na miejscu trwają czynności i występują duże utrudnienia dla kierowców. Jak informują policjanci ruch został przekierowany na drogi lokalne, m.in. na ul. Rybnicką. - To trasa tranzytowa, więc korki mogą się tworzyć już na autostradzie A1, w rejonie węzła Rowień – dodaje mł. asp. Marcin Leśniak.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie