Śmiertelny wypadek w powiecie cieszyńskim. Dwie osoby nie żyją po zderzeniu dwóch osobówek

Do wypadku doszło na drodze S52 w Ogrodzonej. Samochód marki Nissan wjechał pod prąd na drogę ekspresową na węźle w Harbutowiach. Tam doszło do czołowego zderzenia z autem marki Jeep Grand Cherokee. 82-letni kierowca nissana i 91-letni pasażer zginęli w wypadku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 marca. Policjanci z komendy powiatowej otrzymali zgłoszenie kilka minut wcześniej o jadącym pod prąd nissanie micrze.

- Około 13 dyżurny otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu samochodu marki Nissan z jadącym z naprzeciwka jeepem grand cherokee. Śmierć poniósł 82-letni kierowca nissana i 91-letni pasażer - wyjaśnia st. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP w Cieszynie.

Samochody dachowały. Dostęp do pasażerów nissana był utrudniony ze względu na urwany przód samochodu oraz wgnieciony lewy bok.

Trzy osoby zostały ranne

Nissanem podróżowała także 61-letnia kobieta, która została przewieziona do szpitala. Pasażerowie jeepa o własnych siłach opuścili pojazd. Była to 28-letnia kobieta i jej 3-letnie dziecko. Zespół ratownictwa udzielił jej kwalifikowanej pomocy medycznej.

Lewy pas jezdni w kierunku Skoczowa był całkowicie zablokowany. Utrudnienia zakończyły się po godzinie 18. Na miejscu pracowało 19 strażaków i jeden zespół ratownictwa medycznego.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców