Płacisz 30 zł, jeździsz pociągiem cały dzień. Specjalne bilety na wakacje wprowadzają Koleje Śląskie i PolRegio

Koleje Śląskie wprowadzają do swojej oferty „Bilet wakacyjny jednodniowy”. Uprawniać ma do nieograniczonej liczby przejazdów przez 24 godziny. Z nowego biletu będzie można korzystać przez cały lipiec i sierpień. Specjalną wakacyjną ofertę dla podróżnych przygotowało także PolRegio.

M. Wroński
Pociąg Kolei Śląskich

„Bilet wakacyjny jednodniowy” Kolei Śląskich będzie można kupić od 1 lipca do 31 sierpnia w kasach biletowych, biletomatach KŚ, a także w internetowych i mobilnych kanałach sprzedaży (z wyłączeniem systemów: BILKOM i e-podróżnik). W dniu podróży także u konduktora.

Bilet jest biletem imiennym i ważny jest wyłącznie z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Kosztować ma 30 zł. Na jego podstawie będzie można odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami Kolei Śląskich przez pełne 24 godziny, przy czym – jak zastrzega spółka - z oferty tej wyłączone są przejazdy pociągami o charakterze komercyjnym oraz wybrane odcinki, tj. Trzebinia – Kraków Główny, Chałupki – Bohumin i Sucha Beskidzka – Zakopane.

Również 1 lipca nowość pojawi się w ofercie Polregio, czyli największego regionalnego przewoźnika w Polsce. Nowością tą jest bilet tygodniowy wakacyjny. To imienny bilet sieciowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami regionalnymi w ramach siedmiu następujących po sobie dni (licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez nabywcę). Bilet można nabyć w dwóch wersjach cenowych – bilet zz 109 zł jest ważny tylko w pociągach Regio uruchamianych przez PolRegio, natomiast bilet za 129 zł jest ważny w pociągach Regio oraz w pociągach osobowych uruchamianych przez Koleje Wielkopolskie, Arrivę RP i Łódzką Kolej Aglomeracyjną (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Bilet będzie w ofercie do 3 września.

Pociag Kolei Śląskich

Może Cię zainteresować:

Wakacyjne pociągi z Katowic do Zakopanego jeździć będą do 31 sierpnia

Autor: Michał Wroński

23/06/2023

Autostrada A4

Może Cię zainteresować:

30 czerwca ostatnim dniem płatnej jazdy na A4 z Gliwic do Wrocławia. Do Krakowa zostaje po staremu

Autor: Michał Wroński

30/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon