Stacje w Cieszynie i Żorach z szansą na tytuł „Dworca Roku” 2022

Stacje kolejowe w Cieszynie i Żorach znalazły się w gronie dziesięciu finalistów, które przeszły do drugiego etapu konkursu Dworzec Roku. W najbliższych tygodniach jury wybierze zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu, a internauci wskażą laureata „Nagrody Publiczności”.

Cieszyn Stacja PKP fot PKP PLK 05

W decydującą fazę wchodzi piąta edycja konkursu „Dworzec Roku”. Wiadomo już, że do finałowej dziesiątki obiektów, które po audycie zostały zaklasyfikowane do drugiej rundy znalazły się stacje: Radom Główny, Tuchola, Kraków Swoszowice, Krzeszowice, Lublin Główny, Kąty Wrocławskie, Wronki, Golęczewo, Cieszyn i Żory. Te dwie ostatnie stanowią „reprezentację” naszego regionu w tej rywalizacji.

Co dalej? Teraz głos należy do konkursowego jury, które wyłoni zwycięzcę rywalizacji. Głos będą mieli również internauci, którzy w głosowaniu na stronie konkursu będą mogli wskazać laureata „Nagrody Publiczności”. Czas na to będą mieli do końca października. Zachęcamy do głosowania, szczególnie na naszych reprezentantów w tej rywalizacji (pamiętajcie, że uczestnik konkursu internautów może oddać tylko jeden głos). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w listopadzie.

Konkurs „Dworzec Roku” to wspólne przedsięwzięcie Fundacji „Pro Kolej” oraz Fundacji Grupy PKP. Patronem honorowym jest Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Przedsięwzięcie ma na celu wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce, promowanie pozytywnych zmian w infrastrukturze kolejowej oraz dobrych praktyk w obsłudze podróżnych. - Premiowane są dworce nowoczesne i funkcjonalne – podkreślają organizatorzy konkursu. Przypomnijmy, że w dotychczasowych czterech edycjach konkursu dwa razy triumfowały dworce z naszego regionu – w roku 2020 w Goczałkowicach Zdroju, rok wcześniej w Rudzie Śląskiej Chebziu.

Stacja Cieszyn

Może Cię zainteresować:

Od 4 września szybciej dojedziemy pociągiem z Katowic do Cieszyna. Na linii do Wisły „obsuwa”

Autor: Michał Wroński

02/09/2022

Kolej w Katowicach Szopienicach

Może Cię zainteresować:

180 lat temu ruszyła kolej z Wrocławia do Oławy. Później dotarła do Gliwic, Świętochłowic i Mysłowic

Autor: Michał Wroński

11/06/2022

Stacja Wisła Głębce

Może Cię zainteresować:

Pociągiem do Wisły pojedziemy dopiero w grudniu. PKP PLK oficjalnie potwierdza. Wiemy, co spowodowało opóźnienie

Autor: Michał Wroński

17/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon