Nareszcie wyremontują DTŚ w Świętochłowicach! Podpisano umowę

Podpisana została umowa na remont niesławnego odcinka DTŚ w Świętochłowicach o wyjątkowo fatalnej nawierzchni. Przejazd tamtędy od dawna kosztował jeżdżących Drogową Trasą Średnicową kierowców wiele nerwów. Wartość umowy opiewa na 10,5 mln złotych, a prac podejmie się firma Drogopol Sp. z o.o. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy.

We wtorek, 21 czerwca w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach podpisana została umowa na remont Drogowej Trasy Średnicowej, mieszczącej się w granicach miasta. Zadania podjęła się katowicka firma Drogopol.

Wraz z początkiem wakacji wchodzimy na pierwszy etap prac - zaznacza Michał Staszewski, wiceprezes spółki Drogopol - Prace podzieliliśmy na dwa etapy. Pierwszy obejmuje wymianę nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej na pasie od Katowic w kierunku Zabrza. Drugim etapem będzie przebudowa łącznic.

Dwa etapy zadania

Zadanie pn. "Modernizacja infrastruktury drogowej DW 902 poprzez podniesienie parametrów jezdnych wraz z modernizacją węzła komunikacyjnego z ul. Bytomską" zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie wykonanie modernizacji jezdni północnej w ciągu Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku od ul. Szpitalnej do planowanego zjazdu na ul. Przemysłową. W drugim etapie zmodernizowane zostaną zjazdy z DTŚ na ul. Bytomską.

Jak mówi prezydent Świętochłowic Daniel Beger, ten fragment średnicówki pozostawiał wiele do życzenia.

- Reagujemy na te sygnały, stąd decyzja o inwestycji. Kwestia bezpieczeństwa to priorytet naszego działania, ale aspekt wizualny też jest ważny. Mam nadzieję, że przebudowa tego odcinka i zjazdu będzie przyczynkiem do tego, żeby zjechać do Świętochłowic i zobaczyć, jak rozwija się całe miasto - mówi prezydent Świętochłowic.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Bytom ul. Katowicka

Wezwano wykonawcę do naprawy nawierzchni na ul. Katowickiej

Nowe osiedle w Maciejkowicach

Punkt informacyjny dotyczący nowego osiedla w Maciejkowicach

Zadania z poprzedniej edycji Zielonego Budżetu

Zielone inwestycje powstaną niedługo w dzielnicach Katowic

Budżet Obywatelski w Sosnowcu

IX edycja Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu

Paczkomaty green city inpost

Kolejne paczkomaty InPost zostaną postawione w mieście

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców