Szczepan Twardoch sprzedał milion książek w samym Wydawnictwie Literackim. Najpopularniejszą jest bezapelacyjnie powieść "Król"

Wydawnictwo Literackie ogłosiło dzisiaj, 23 października 2023 r., że sprzedaż książek Szczepana Twardocha przekroczyła milion egzemplarzy. Czytelnicy śląskiego pisarza najchętniej kupowali powieść "Król".

Z26694385 AMP Szczepan Twardoch

Milion egzemplarzy sprzedanych książek autorstwa Szczepana Twardocha. W Polsce! Taką liczbą pochwaliło się Wydawnictwo Literackie, z którym pisarz ze Śląska jest związany od ponad 10 lat. Chodzi o wszelkie formy książek - od papierowych po ebooki i audiobooki. W tym książki Twardocha przetłumaczone na język śląski.

Pierwsza trójka najchętniej kupowanych książek Szczepana Twardocha:

  • "Król" - 300 tys.
  • "Morfina" – 153 tys.
  • "Królestwo" – 135 tys.

Współpraca pomiędzy Wydawnictwem Literackim a Szczepanem Twardochem rozpoczęła się w 2012 roku od wydania "Morfiny". Ostatnia, jak dotąd, powieść "Chołod" ukazała się w 2022 roku. (Interesujesz się śląską kulturą? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Milionem (i więcej) sprzedanych egzemplarzy mogą pochwalić się też tacy pisarze jak Remigiusz Mróz, Olga Tokarczuk, Alek Rogoziński.

Szczepan Twardoch urodził się w Knurowie w 1979 roku. Ukończył Indywidualne Międzywydziałowe Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Śląskim. Jego pierwsza powieść, "Sternberg" ukazała się w 2007 roku. W 2013 roku został laureatem Paszportu Polityki za 2012 rok w kategorii literatura. Nagrodę otrzymał za powieść "Morfina". Wielkim powodzeniem cieszyły się też jego kolejne książki: "Drach", "Król", "Królestwo" i "Pokora". Jest również dramaturgiem, spod jego pióra wyszła sztuka teatralna "Byk" - monodram, w którym występuje Robert Talarczyk (Talarczyk i Twardoch są również współreżyserami sztuki). Jest też współautorem scenicznych adaptacji swoich książek, np. "Pokory". Kilka jego książek zostało przetłumaczonych na język śląski przez Grzegorza Kulika: "Pokora" i "Drach".

Pisarz mieszka w Pilchowicach w powiecie gliwickim.

Ostatnio Twardoch rzucił pomysł utworzenia nagrody za najlepszą literaturę napisaną w języku śląskim: Szczepan Twardoch: Śląski biznes powinien wspierać śląską kulturę. Powołajmy nagrodę dla literatów tworzących w języku śląskim

Debata przystanek slask

Może Cię zainteresować:

Jak opowiadać o Śląsku, żeby ludzie chcieli to czytać? Atrakcyjnie; ustami młodych; z myślą o przyszłości; samym sobie, a nie innym

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2023

Szczepan twardoch w aucie alpine

Może Cię zainteresować:

Szczepan Twardoch, Gigachad i Król Memów. Jak pisarz z Pilchowic funkcjonuje w dwóch światach

Autor: Roman Balczarek

25/02/2023

Anna cieplak pisarka

Może Cię zainteresować:

Anna Cieplak, autorka powieści „Ciało huty”: Jestem Zagłębiaczką, która w sercu nosi też Śląsk

Autor: Katarzyna Pachelska

25/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

FEST Festival odwołany

Oczywiście, wolontariusze stracą kaucję wpłaconą na FEST

FEST Festival 2023

Fest Festival: nocleg na Śląsku droższy od urlopu na Jamajce

Rzemiosło tychy wystawa

Rzemiosło w fotografii i eksperci na Dzień Przedsiębiorcy

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Dawid Podsiadło

Katowice! Trzy koncerty na 40 tysięcy ludzi w jednym miejscu

Liderzy inwestycji ranking 2023

Ożarowice Liderem Inwestycji w powiecie tarnogórskim

Primark Katowice wyprzedaż 2

Pierwsza wyprzedaż w Primark Katowice. Przecenione artykuły