Szkoła medyczna dla "tak zwanych pielęgniarek" i "wybiegi dla psów każdej rasy". Obiecuje kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej

Niemrawa kampania w Rudzie Śląskiej? Już nie. Za niesprzątanie po psie, prace społeczne w schronisku. Otwarcie szkoły medycznej "dla tych, co mają zapatrzenie na tak zwane pielęgniarki, lekarzy". Zniesienie prohibicji, bo "mieszkańcy tracą przez to na pracy i wypłacie". "I żeby podczas tzw. covida, którego nie było, nie było zdalnego nauczania". To tylko część niezwykłego programu wyborczego ze spektakularnego kampanijnego filmiku Michała Baborskiego, który chce zostać prezydentem Rudy Śląskiej.

Baborski michal 2

Redakcja zapewnia, że film wart jest wielokrotnego oglądania. Występują Michał Baborski, kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej (lat 33, syn górnika, rudzian z dziada pradziada) oraz szef jego sztabu wyborczego, Piotr Stolorz. Wszystko w tym filmie jest - dynamiczna kamera, zaskakujący scenariusz, krwiste dialogi. I program wyborczy, jakiego jeszcze nie widzieliśmy.

Kopalnie, rowery, psy

"W naszym mieście nie chcemy, żeby były zamykane kopalnie. Rowery publiczne jest to w wielu śląskich miastach, też chcemy po prostu, żeby to było w naszym mieście. Zniesienie opłat za posiadanie psa (...) Baseny w każdej dzielnicy, jeśli będzie taka możliwość" - tak wyliczanie programowych fundamentów Baborskiego rozpoczyna główny odpowiedzialny za jego kampanię. Spisaliśmy jego wypowiedź słowo w słowo. Kopalnie, rowery, psy, baseny. Jeśli będzie możliwość. Spisywanie nie było najłatwiejsze, bo kamera trzęsie się, jak opętana, a sztabowiec na kartce napisał chyba swoje wystąpienie nie do końca wyraźnie.

Same pomysły i ich omówienie miejscami zwalają z nóg.

- Postawienie na lokalne inwestycje, a nie zagraniczne - mówi sztabowiec.
- Czyli na przykład tutaj, jeżeli chodzi o to, żeby umożliwić mieszkańcom przynajmniej przez okres trzech-dwóch lat lokale, które należą do miasta, żeby mogli inwestycję jakąkolwiek tutaj założyć. I w późniejszym czasie dopiero za takie lokale finansować - dopowiada kandydat.

"W późniejszym czasie za takie lokale finansować". Jakie lokale? Co finansować? Idźmy dalej, bo dalej jest jeszcze lepiej.

Za psią kupę - prace społeczne

"Kolejny punkt: powrót do pierworodnego rynku, jaki był przed tym, jaki mamy teraz, czyli sam beton. Czyli chodzi nam głównie o zadrzewienie naszego miasta, żeby nie było tak zwanych patelni" - słyszymy. Pierworodny rynek, pierworodny grzech - sam beton. Wszystko jasne?

Ważny postulat: "zniesienie prohobicji".

Wyjaśnia Boborski: "Mieszkańcy przez to tracą na pracy i wypłacie. W nocy zarabiamy więcej. Nie ma nocnej zmiany, to jest mniej pracowników potrzebnych".

Kandydat i szef jego sztabu dużo uwagi poświęcają psom. Zniesienie opłat to raz. Dwa: za niesprzątanie po psie, prace społeczne w schronisku.

- Wiem, że ten punkt jest bardzo ciężki do zrealizowania, ale myślę, że wspólnymi siłami można wnioskować o taką ustawę - mówi Boborski. Ustawę, no tak. I po trzecie: "Wybiegi dla psów każdej rasy".
- Tutaj chodzi głównie o małe pupile i te duże - wyjaśnia Stolorz.

Tak zwane pielęgniarki

Co jeszcze? Język śląski w szkole średniej, podstawowej, a "jeżeli się uda, to nawet w przedszkolu". "Nigdy w życiu spalarnia śmieci w Rudzie Śląskiej".

- I tak mieszkańcy nie będą mieli z tego zysku, ponieważ – z tego, co tutaj słyszałem – podatek i tak będzie przechodził do firmy zagranicznej - objaśnia Baborski. Podatek. Do firmy zagranicznej.

I wreszcie. Otwarcie szkoły medycznej. "Żeby ci, co mają zapatrzenie na tzw. pielęgniarki, lekarzy, żeby taka szkoła powstała w naszym mieście" - obiecuje sztabowiec. Przyszłe "tak zwane pielęgniarki" są pewnie zachwycone.

Nie wiemy, czy podczas kampanii prezydenckiej w Rudzie Śląskiej zobaczymy coś równie dobrego, dlatego szczerze polecamy. Nie wiemy też, czy Michał Baborski zbierze wymaganą liczbę podpisów (czas do 17 sierpnia), dlatego polecamy tym bardziej. Pierwsza tura wyborów w Rudzie 11 września.

Batman i Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Marcin Zasada: Niezależny kandydat na prezydenta i poseł PiS to ta sama osoba. Polityczna komedia w Rudzie Śląskiej

Autor: Marcin Zasada

08/08/2022

Michał Pierończyk na prezydenta Rudy

Może Cię zainteresować:

Związek Górnośląski poparł kandydaturę Michała Pierończyka. Franki: "Poparcie Krainy Rudzkiej ZG otrzymał rudzianin z pochodzenia i wyboru"

Autor: Martyna Urban

10/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon