Szykują się konwenty fantastyki w Parku Śląskim, w Planetarium Śląskim oraz w „Leśniczówce”

6 maja, tę datę powinni zapisać sobie wszyscy miłośnicy fantastyki. Tego dnia w Planetarium Śląskim rozpoczyna się konwent fantastyki. A że po sąsiedzku, w „Leśniczówce”, będzie się odbywać akurat kolejna edycja Konwent Fantastyki – Stary Świat, więc w Parku Śląskim zrobi się naprawdę ciekawie. Chodzą słuchy, że na parkowych alejkach pojawią się szturmowcy Imperium.

pixabay.com
Star wars

Dwa dni po światowym Dniu Gwiezdnych Wojen, Planetarium Śląskie organizuje „Cosmicon”, czyli konwent fantastyki. Zresztą, powiedzmy sobie szczerze, gdzie jak gdzie, ale w inspirowanym kosmosem budynku Planetarium taka impreza powinna być wręcz żelaznym punktem repertuaru.

- W przestrzeniach naszej placówki spotkają się fani i twórcy. I chociaż pewnie nie rozstrzygniemy czy skuteczniejszą bronią jest miecz świetlny, fazer, czy Mjolnir, to na Cosmiconie pojawią się postaci z wielu fantastycznych opowieści – tak w mediach społecznościowych anonsuje to wydarzenie Planetarium.

Jak dodaje, 6 i 7 maja na przybyłych gości czekać będą książki, gry planszowe i komputerowe (również te zabytkowe), spotkania z twórcami oraz panele dyskusyjne.

To jednak nie wszystkie. Po sąsiedzku, w znajdującej się na terenie Parku Śląskiego „Leśniczówce” w tym samym terminie (dokładnie zaś, od 5 do 7 maja) odbywać się będzie kolejna edycja Konwent Fantastyki – Stary Świat, przyciągającego fanów magii i miecza. Jak piszą organizatorzy w programie tego wydarzenia znajdą się m.in. turnieje (Warhammer Fantasy Battle 6ed; Warhammer 40k 4ed, Magic:the Gathering w formatach Modern, Legacy i Pioneer, Flesh and Blood), pokazy cosplay oraz grill i ognisko.

- Ponadto w ten weekend leśną drogę pomiędzy Planetarium i Leśniczówką patrolować będą oddziały Legionu 501 – zapowiada Planetarium.

Planetarium i Muzeum Astronomii w Szanghaju

Może Cię zainteresować:

Kolejny dowód, że Planetarium Śląskie to dzieło światowej architektury: skopiowali je Argentyńczycy [ZDJĘCIA]

Autor: Marcin Zasada

05/04/2023

Planetarium Śląskie 2

Może Cię zainteresować:

Pierwsza kosmiczna inwestycja na Śląsku. To właśnie o Planetarium pisano: "Pojmiemy ład i sens myśli ludzkiej"

Autor: Tomasz Borówka

23/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon