Szymon Michałek z poparciem Polski 2050 i Ślonzoków Razem. "W Chorzowie potrzebny jest nowy impuls"

Polska 2050 i Ślonzoki Razem poparły kandydaturę Szymona Michałka w wyborach na urząd prezydenta Chorzowa. "W Chorzowie potrzebny jest nowy impuls. Działania oddolne są niewystarczające i musimy iść w samorząd" - mówił Michałek podczas konferencji prasowej. Czy znany krytyk rządzących miastem ma szanse pokonać Andrzeja Kotalę?

fot. FB/Szymon Michałek
Pierwszy rywal Andrzeja Kotali Start w wyborach na prezydenta Chorzowa ogłosił Szymon Michałek

Szymon Michałek z poparciem Polski 2050 i Ślonzoków Razem

Szymon Michałek zapowiedział swój start wyborach na prezydenta Chorzowa już w czerwcu 2023 r. Twórca sektora rodzinnego na stadionie Ruchu Chorzów, powszechnie kojarzony właśnie ze środowiskiem kibiców Ruchu, to od lat jeden z największych krytyków prezydenta Andrzeja Kotali.

We wtorek 30 stycznia 2024 r. na konferencji prasowej przed chorzowskim Urzędem Miasta poparcia Michałkowi udzielili poseł i wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka oraz Leon Swaczyna. Oznacza to, że w nadchodzących wyborach samorządowych Szymon Michałek będzie mógł liczyć na poparcie śląskich struktur Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Ślonzoków Razem.

- Starałem się od dawna działać na rzecz Chorzowa, na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Ta praca zaowocowała tym, że doszliśmy w pewnym momencie do wniosku, że w Chorzowie potrzebny jest nowy impuls, że działania oddolne są niewystarczające i musimy iść w samorząd - mówił Michałek.

Na listach Michałka kandydaci o różnych poglądach

Jak dodał Szymon Michałek, na jego listach do Rady Miasta, znajdą się osoby reprezentujące szeroki wachlarz poglądów, które łączy jednak chęć wspólnej pracy dla miasta. Z ramienia komitetu wyborczego Szymona Michałka wystartują m.in.

  • Wojciech Ahnert, radny Chorzowa, wcześniej związany z PiS,
  • Jolanta Keler, Polska 2050,
  • Izabela Nowak, była radna Chorzowa, Ruch Autonomii Śląska,
  • Sylwia Gros-Browarska, w 2018 r. kandydująca na radną z list KO,
  • Sławomir Kordela, chorzowski społecznik.

Podczas konferencji prasowej Szymon Michałek wskazał kilka problemów, którymi chciałby się zająć po ewentualnych wygranych wyborach. Wśród nich wymienił wyludnianie się Chorzowa, niepokojącą strukturę demograficzną (coraz mniej osób młodych), zniechęcanie inwestorów oraz trwającą już kilkanaście lat "batalię" o stadion Ruchu Chorzów. (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

- Chorzów jest miastem ludzi o zróżnicowanych poglądach politycznych i społecznych. Nie chcemy zamykać się na jeden konkretny nurt polityczny. W razie pozytywnych dla mnie wyników wyborów, moim zadaniem jako przyszłego prezydenta Chorzowa będzie bowiem współpraca z rządem, niezależnie od tego jaka partia bądź koalicja będzie go tworzyła - napisał w swoim podsumowaniu na facebookowej stronie Szymon Michałek.
Prezydent marcin krupa

Może Cię zainteresować:

Marcin Krupa ogłasza "Setkę Krupy" i swój start w wyborach na trzecią kadencję prezydenta Katowic. PO nie wystawi własnego kandydata, poparło Krupę

Autor: Katarzyna Pachelska

30/01/2024

Razem dołącza do koalicji Dawida Durala w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Razem dołącza do koalicji Katowice 2050 Dawida Durała. Egzotyczny sojusz, wyborczy pragmatyzm. Czy Marcin Krupa ma się czego obawiać?

Autor: Szymon Karpe

30/01/2024

Maciej gramatyka tychy

Może Cię zainteresować:

Czego oczekują mieszkańcy Tychów? "Przewidywalności i kontynuacji dobrych pomysłów". Maciej Gramatyka o wyborach samorządowych i przyszłości GZM

Autor: Szymon Karpe

29/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon