Tak wygląda Zagłębiowski Park Sportowy na kilka tygodni przed otwarciem wszystkich obiektów [ZDJĘCIA]

Sprawdziliśmy, co słychać na budowie Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Stadion, hala sportowa i lodowiska mają zostać oddane do użytku za kilkanaście tygodni. Jednak już teraz prezentują się imponująco. Zobaczcie sami.

Zagłębiowski Park Sportowy to stadion, hala sportowa i lodowisko. Nie są to, wbrew obiegowej opinii, obiekty dla konkretnych klubów, ale obiekty dla nas - Sosnowiczan, Zagłębiaków - zapowiadał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca w 2018 roku, gdy ruszała budowa całego kompleksu. Zapewniał, że ZPS będzie dla wszystkich osób, które uczestniczą w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. To obiekty, których w mieście brakuje.

Minęły już ponad 4 lata, a Zagłębiowski Park Sportowy wciąż nie jest ukończony. Jednak to, co udało się w tym czasie zrobić prezentuje się naprawdę imponująco. Stadion i hala sportowa już stoją, a lodowisko wymaga jeszcze prac wykończeniowych. W międzyczasie miasto pozyskało dla kompleksu sponsora tytularnego. Została nim firma ArcelorMittal Poland, która m.in. w Sosnowcu ma swój zakład produkcyjny. Przez 5 lat będzie sponsorem tytularnym wszystkich trzech obiektów. Co roku budżet Zagłębiowskiego Parku Sportowego będzie zasilany kwotą 1,5 mln zł.

Zagłębiowski Park Sportowy. Restauracje, punkty sprzedaży i muzeum sportu

Władze Sosnowca zapewniają, że ZPS to nowoczesny, multidyscyplinarny kompleks sportowy w centrum Zagłębia, nieopodal Górki Środulskiej w Sosnowcu. Niepowtarzalny i jednocześnie największy tego typu kompleks w Polsce. W jednym miejscu znajdują się obiekty spełniające wymogi polskich i międzynarodowych federacji sportowych: stadion piłkarski (o pojemności 11 600 miejsc), stadion zimowy (2 545 miejsc) i hala sportowa (3 502 miejsc). A wszystko to na obszarze 15 hektarów.

Do dyspozycji fanów będą restauracje, punkty gastronomiczne, punkty sprzedaży, muzeum sportu i wiele innych atrakcji.

Wcześniej wiele zainwestowaliśmy w obiekty kulturalne teraz czas na sport, rozrywkę i duże imprezy plenerowe. Zainteresowanie jednej z najważniejszych i działających od lat w Sosnowcu i w całej Polsce firmy ArcelorMittal Poland pokazuje, że to udana inwestycja. Cieszę się, że firma ArcelorMittal Poland chce pokazać, że jest tutaj nie tylko po to by produkować, dawać pracę, ale także po to by dawać swoim pracownikom, mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego możliwość korzystania z takich obiektów, możliwość rozrywki w doskonałych warunkach. To ważny dla nas dzień, ciszę się, że tak wielki koncern jest z nami – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak obecnie prezentują się obiekty Zagłębiowskiego Parku Sportowego? Zobaczcie w naszej galerii

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon