Tak wyglądają Katowice z 24. piętra biurowca Global Office Park. Widać nawet Beskidy!

Choć wieże Global Office Park nie są najwyższe w centrum Katowic, to z wyższych pięter biurowców rozciąga się świetny widok na wszystkie strony świata. W pogodne dni z dobrą przejrzystością powietrza widać stąd nawet Beskidy, co zresztą uwieczniliśmy na zdjęciach. Kompleks, złożony z dwóch wyższych biurowców , jednego niskiego i jednej wieży mieszkalnej jest już gotowy.

Niedawno zakończono budowę ostatniej składowej kompleksu Global Office Park w Katowicach, czyli bloku z mieszkaniami. Wbrew pozorom, składają się na niego nie tylko dwie wieże biurowe i jedna mieszkalna, ale również pobliski nieduży, 4-kondygnacyjny biurowiec.

Kompleks powstał w kwartale ulic:

  • Mickiewicza,
  • Sobieskiego,
  • Zabrska,
  • Dąbrówki

Dwie wieże biurowe i jedna z 670 mieszkaniami

To inwestycja polskiej firmy Cavatina Holding, wywodzącej się z Bielsku-Białej. W założeniu miał to być nowoczesny kompleks typu mixed-use, składający się z części biurowej, usługowej i mieszkaniowej.

Dwie wieże, w których znajdują się biura, to 25-piętrowe budynki o wysokości 104 m i łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw. Prace przy budowie części biurowej kompleksu rozpoczęły się w 2019 r., a zakończyły się w 2022 roku.

W trzeciej, nieco niższej wieży i o innej architekturze, miały być na początku tylko mieszkania na wynajem, ale ostatecznie są one w opcji tylko na sprzedaż. W wieży zmieszczono aż 670 mieszkań. Tylko do określonego piętra mają balkony. Te położone wyżej już tego udogodnienia nie posiadają.

Widać stąd centrum Katowic i okoliczne dzielnice, ale i Beskidy

Biurowce są już zasiedlone przez firmy. W skrajnej wieży biurowej bardzo dużo powierzchni wynajęło ING na techniczne serce koncernu (ING Tech), którego główna siedziba znajduje się w Katowicach, i to nieopodal Global Office, bo w biurowcu Chorzowska 50.

W środkowej wieży znaczną większość powierzchni zajęło Keywords Studios, czyli międzynarodowa firma zajmująca się testowaniem gier komputerowych i wsparciem graczy. Na ostatnim, 24. piętrze, pracownicy Keywords Studios mają strefę wspólną, a w niej m.in. kilka kantyn, miejsce do odpoczynku z fotelami. Mało tego! Mogą się relaksować grając w bilard, zjeżdżając zjeżdżalnią tubą, w ping ponga czy oldskulowe automaty do gier. Zobaczcie sami: Biuro ze zjeżdżalnią na niższe piętro, bilardem, konsolą i hamakami. To Keywords Studios na najwyższych piętrach biurowca Global Office Park. ZDJĘCIA

Z 24. piętra biurowca Global Office Park rozciąga się widok nie tylko na centrum Katowic i sąsiednie dzielnice, m.in. Załęże, ale również na okoliczne wzgórza (jak na dłoni widać np. Wzgórze Dorotki w Będzinie) oraz (przy dobrej pogodzie - na Beskidy).

Widać też kolejną inwestycję Cavatiny w Katowicach - Grundmanna Office Park, powstającą między ul. Grundmanna a Żelazną.

Przemo lukasik ktw

Może Cię zainteresować:

Przemo Łukasik, projektant biurowców KTW: Pewien górnik mi powiedział, że on i jego koledzy nazywają moje budynki pudełkami na sztrachecle

Autor: Katarzyna Pachelska

03/02/2024

Widok z KTW II 14

Może Cię zainteresować:

Biuro z najpiękniejszym widokiem w Polsce? W wyższej wieży .KTW. Trudno się skupić na pracy

Autor: Katarzyna Pachelska

16/01/2023

Atal olimpijska katowice 02

Może Cię zainteresować:

Katowice. 35-piętrowy apartamentowiec kompleksu Atal Olimpijska jest już prawie gotowy. Trzy budynki tego zespołu to ponad 700 mieszkań

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon