Termalica sprawdzi formę GKS-u Katowice!

Jednym z najciekawszych spotkań podczas pierwszej kolejki rundy wiosennej na zapleczu Ekstraklasy będzie rywalizacja Termalici Bruk-Bet Nieciecza z GKS-em Katowice. Gospodarze aktualnie plasują się na 5. miejscu w tabeli i mają w dorobku 29 punktów, a goście tracą do nich dwa oczka i również są zainteresowani walką o awans. Kto jest faworytem tego meczu w opinii zakładów bukmacherskich?

Termalica sprawdzi formę GKS-u Katowice!

Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Termalica to drużyna, która przyzwyczaiła swoich kibiców do tego, że regularnie wędruje pomiędzy Ekstraklasą a jej zapleczem. W poprzednim sezonie piłkarze z Niecieczy rywalizowali w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale nie trwało to zbyt długo. Celem tego zespołu na obecną kampanię jest powrót do Ekstraklasy. Aktualnie są na całkiem dobrej drodze, ponieważ po 18 rozegranych spotkaniach mają na koncie 29 wywalczonych punktów, co w tym momencie gwarantuje 5. pozycję w tabeli. Jeśli chodzi o straty do drużyn, które są na pozycjach gwarantujących, bezpośredni awans, to w tym momencie Termalica traci dokładnie 5 oczek do Puszczy Niepołomice i 8 do ŁKS-u. Biorąc pod uwagę wyrównany poziom, a także wiele niespodzianek, w rundzie wiosennej jeszcze sporo może się zmienić.

Bruk-Bet Nieciecza w pierwszej części sezonu lepiej punktował przed własną publicznością. Termalica w 9 rozegranych spotkaniach wywalczyła aż 16 punktów, co jest jednym z lepszych wyników w całej stawce. Dla porównania na wyjazdach uzbierali 13 oczek.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami, które odbyło się w ramach 2. Kolejki, było jednym z najlepszych meczów w rundzie jesiennej. W tym starciu było praktycznie wszystko, ponieważ kibice obejrzeli rzut karny, czerwoną kartkę, 6 goli, a także wyrównanie w końcowych sekundach. Termalica szybko skomplikowała swoją sytuację i już od 7 minuty musiała grać w osłabieniu. Gospodarze szybko wykorzystali taką sytuację i zdobyli 2 bramki już do 16 minuty. Goście pokazali jednak mnóstwo charakteru, ponieważ nie tylko potrafili wyrównać, ale również pozostali w grze do samego końca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, a wyrównująca bramka w doliczonym czasie gry sprawia, że obecnie to Termalica, a nie GKS Katowice jest wyżej w ligowej tabeli.

Termalica w meczach kontrolnych przed wznowieniem rozgrywek nie zaprezentowała się z najlepszej strony, ponieważ z 7 rozegranych spotkań, zanotowała tylko 2 wygrane i aż 3 porażki. Superbet kod promocyjny można wykorzystać, obstawiając to spotkanie.

Termalica – statystyki:

  • Termalica aktualnie plasuje się na 5. miejscu w tabeli.
  • Termalica wygrała tylko jedno spotkanie towarzyskie z 6 gier kontrolnych.
  • Drużyna z Niecieczy wygrała 3 ostatnie spotkania ligowe w rundzie jesiennej.
  • Termalica jest niepokonana w 5 ostatnich meczach ligowych.
  • Bruk-Bet strzelił przynajmniej jedną bramkę w 4 poprzednich meczach w lidze.

GKS Katowice

Fani z Katowic z pewnością są spragnieni występów ich ukochanego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Analitycy zakładów bukmacherskich nie stawiali tej drużyny w roli głównego kandydata do awansu przed startem rozgrywek i nie zmienił się to również przed rundą wiosenną. GKS Katowice zaprezentował się lepiej, niż można się było tego spodziewać jesienią. Kluczowe pytanie brzmi jednak, czy uda im się podtrzymać taką dyspozycję również w rundzie rewanżowej?

Analizując występy tego zespołu w pierwszej części sezonu, warto zwrócić uwagę na fakt, że więcej punktów wywalczyli w meczach wyjazdowych, jednak różnica jest tutaj minimalna, ponieważ wynosi tylko jeden punkt. W meczach tego zespołu, które są rozgrywane przy Bukowej statystycznie, wpada więcej bramek. Idealnym potwierdzeniem tej tezy była właśnie pierwsza rywalizacja pomiędzy tymi drużynami.

GKS Katowice w ramach przygotowań do nowej rundy rozegrał 6 meczów kontrolnych. W tym czasie udało im się odnieść 3 zwycięstwa, zanotowali jeszcze 2 porażki i jeden remis. Warto również podkreślić, że z tych meczów tylko dwukrotnie udało im się zachować czyste konto.

GKS Katowice – statystyki:

  • Katowiczanie wywalczyli 14 punktów w 9 meczach wyjazdowych.
  • GKS Katowice traci średnio poniżej jednego gola na mecz wyjazdowy.
  • Katowiczanie po raz ostatni i jedyny wygrali w Niecieczy w 2013 roku.
  • GKS Katowice ma aż 3 porażki na koncie w 5 ostatnich meczach w Niecieczy.
  • GKS Katowice traci dokładnie 2 punkty do Termalici.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

Kursy główne na to spotkanie są już dostępne w ofercie Superbet. Analitycy zakładów bukmacherskich online uważają, że faworytem tego spotkania jest ekipa z Niecieczy, która zagra przed własną publicznością. Termalica w pierwszej części sezonu lepiej punktowała na swoim obiekcie aniżeli na wyjazdach. Z drugiej strony mamy GKS Katowice, który wywalczył więcej punktów w delegacjach.

Pierwsze spotkanie, które zostało rozegrane pomiędzy tymi drużynami na stadionie przy ulicy Bukowej, wskazuje jednak na minimalną przewagę gospodarzy. Termalica w tamtej rywalizacji umiejętnie poradziła sobie, grając w osłabieniu przez cały mecz. W tym momencie można jednak tylko gdybać, jak zakończyłoby się to starcie, gdyby goście grali w pełnym składzie.

Statystyki ostatnich meczów pomiędzy tymi drużynami w Niecieczy przemawiają na korzyść Termalici. Bruk-Bet zwyciężył w 3 z ostatnich 5 spotkań. GKS Katowice w tym czasie zanotował tylko jedną wygraną w 2013 roku. Ogólnie jednak analizując przebieg tych rywalizacji, warto zwrócić uwagę, że w 3 z 4 poprzednich meczów padł wynik poniżej 2,5 gola. W związku z tym, że oba te zespoły plasują się w górnej części tabeli i są bezpośrednio zaangażowane w walkę o awans, możemy się tutaj spodziewać zamkniętej rywalizacji. W meczach wyjazdowych z udziałem GKS-u Katowice wpada zdecydowanie mniej bramek aniżeli przed własną publicznością. Dodatkowo Termalica w 2 ostatnich spotkaniach u siebie w rundzie jesiennej nie straciła nawet jednej bramki.

Propozycja na poniżej 2,5 gola jest dostępna w ofercie zakładów bukmacherskich online, a jeśli nie będzie szybkiej czerwonej kartki, jak w pierwszym spotkaniu, to wzrosną szanse na takie zakończenie.

W ostatnim czasie pisaliśmy o występach Górnika i Piasta, a już w ten weekend wraca 1. Liga!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon