The best of Tymoteusz Staniek. Najlepsze zdjęcia województwa śląskiego z 2022 roku zrobione dronem

Będzin, Bytom, Katowice, Mikołów i wiele innych miast uwiecznionych na zdjęciach wykonanych dronem. Z setek zdjęć wybraliśmy 30 najlepszych ujęć. Autorem wszystkich fotografii jest Tymoteusz Staniek. Zobaczcie je w galerii.

Podsumowaliśmy rok 2022 na zdjęciach wykonanych z lotu ptaka. I wyszło nam, że Katowice to miasto wielu twarzy. Zabytkowe Osiedle Robotnicze - Nikiszowiec, monumentalne biurowce w centrum miasta, malownicza szkoła w Giszowcu zaprojektowana przez Stanisława Niemczyka i malownicze osiedle Tysiąclecia - a to wszystko na fotografiach wykonanych dronem przez naszego niezawodnego Tymoteusza Stańka.

Śląskie miasta o podobnej historii

Województwo śląskie skrywa w sobie wiele nieodkrytych i urokliwych miejsc. Ich piękno czasem najbardziej uwydatnia się z poziomu kilkunastu, a czasem i kilkudziesięciu metrów nad poziomem morza. Dobrym przykładem jest mikołowska starówka i rynek, których historia liczy aż 800 lat - przemiana z grodu Miculow na miasto liczące ponad 40 tysięcy osób. Mikołów porównywany jest do Pszczyny i Raciborza, a łączy je podobna historia.

"Jednak te miasta, które pozostały na boku wielkoprzemysłowego boomu, na zawsze też - a w każdym razie na wiele, wiele lat - pozostały już na uboczu. Zachowując jednak najczęściej niebagatelne walory wynikające z ich średniowiecznego rodowodu - jak starannie zaprojektowany, geometryczny układ miasta lokacyjnego, z rynkiem i rozchodzącymi się od niego ulicami. A nierzadko też zabytkowe kamienice, mimo iż dziejowe zawieruchy ciężko nieraz poszkodowały miejską substancję" - pisze redaktor Tomasz Borówka o naszych regionalnych "Pszczynach" i "Mikołowach".

Ciekawi jakie inne architektoniczne cuda kryje nasze województwo? Zapraszamy do galerii.

Gliwice

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsze zdjęcia zimowej scenerii województwa śląskiego. Najlepsze ujęcia robione dronem

Autor: Redakcja

10/01/2024

Zdjęcia lotnicze Bytomia

Może Cię zainteresować:

Kiedy nie było dronów. Najstarsze zdjęcia Bytomia z lotu ptaka. Miasto fotografowali też powietrzni szpiedzy

Autor: Tomasz Borówka

27/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon