TikTokerzy, raperzy i… dyskusja o samorządzie. Kongres młodzieżowy EventOn w Parku Śląskim

W Parku Śląskm odbędzie się pierwszy kongres młodzieżowy EventOn. W programie m.in. spotkania z TikTokerami, koncerty raperów i... dyskusja o samorządzie. - Chcemy przyciągnąć młodzież i rozmawiać o tym, co dla nas ważne. Taka forma to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie - ocenia Paweł Rostkowski, przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Park Śląski
Park Śląski

W piątek, 22 września, od godz. 12.00 do 24.00 w Parku Śląskim będzie odbywał się ogólnopolski kongres dla młodzieży EventOn.

- W trakcie tego jednodniowego kongresu, mamy nadzieję, że w kolejnych latach kilkudniowego, mamy w planach m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi i koncerty. Chcemy zapoczątkować serię wydarzeń i przymierzyć się do strategii, która zmieni nasze województwo w miejsce atrakcyjne dla młodych ludzi, aby tutaj mieszkali, studiowali i pracowali - tłumaczy Marek Gzik, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, który objął EventOn patronatem.

Na scenie wystąpią lokalne zespoły, a także raperzy (Guzior i Chivas) oraz DJ. Poza tym w programie jest pologging - bieganie połączone ze sprzątaniem, czyli dbaniem o planetę, konsultacje psychologiczne, spotkania z TikTokerami, dyskusja o 25-leciu samorządu oraz kino plenerowe. Pojawią się food trucki, będzie można skorzystać ze stref chilloutu oraz szkół wyższych.

Program EventOnu
- Chcemy zrobić coś dla młodzieży. Z jednej strony pożegnanie wakacji i dobra zabawa, a z drugiej strony coś więcej. Stąd panele o samorządności i demokracji, a obok tego spotkania z TikTokerami i koncerty. Chcemy przyciągnąć młodzież i rozmawiać o tym, co dla nas ważne. Taka forma to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie - ocenia Paweł Rostkowski, przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Szczegóły na temat EventOnu znajdziecie klikając TUTAJ.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Marek gzik slazaq

"Największy sukces, że władza centralna utraciła monopol"

Pożar Tychy

Mama Marcina zginęła w płonącym mieszkaniu. Apel o pomoc

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie