Tłusty Czwartek z pączkami i bluesem. Centrum Kultury Śląskiej zaprasza na karnawałowy koncert

Już w przyszłym tygodniu do naszego regionu zawita Amiya, uznana twórczyni, uhonorowana tytułem bluesowej wokalistki roku. Będziemy mogli ją zobaczyć i usłyszeć w eleganckich wnętrzach pałacu w Nakle Śląskim. Bilety jeszcze dostępne!

CEKUŚ
Amiya koncert cekus

Tłusty Czwartek z CEKUŚ

Tradycji stało się zadość. Także w tym roku Centrum Kultury Śląskiej zaprasza, by ostatni karnawałowy czwartek spędzić nie tylko przy słodkościach, ale także dobrej muzyce. Tym razem w nakielskim pałacu odbędzie się koncert schodzącej gwiazdy bluesa. Przed publicznością zaprezentuje się Amiya z zespołem.

- To utalentowana piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, producentka, malarka, występująca ze swoim z zespołem. Nagrodzona w Chorzowie polską nagrodą bluesową: Bluesem Kalarusem jako "Odkrycie Roku 2022". Reprezentowała polskiego bluesa w Bratysławie. Została doceniona nie tylko przez fanów tego gatunku, ale również osoby z branży i redaktorów radiowych, zachwyconych jej swingowym brzmieniem oraz jej charyzmą - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Amiya wraz z zespołem pojawi się w CEKUŚ 8 lutego. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Tłem do bluesowych brzmień staną się eleganckie wnętrza pałacu Donnersmarcków (ul. Parkowa 1, Nakło Śląskie). Jako że data spotkania nie jest przypadkowa, nie obędzie się bez słodkiej niespodzianki. Dla gości przygotowane zostaną kawa i oczywiście pączki. Bilety w cenie 70 zł są jeszcze dostępne. Można zaopatrzyć się w nie w kasach CEKUŚ lub przez stronę internetową Centrum.

Amiya w Nakle Śląskim

Miłośnicy bluesa z pewnością znają to imię. Utwory piosenkarki stają się coraz popularniejsze zarówno w kraju, jak i za granicą. Artystka zdążyła już zdobyć nagrodę Blues Kalarus jako "Odkrycie Roku 2022", weszła do dziesiątki najlepszych w konkursie Interia Muzyka "Pełnia Bluesa", razem ze swoim zespołem uczestniczyła w finale międzynarodowego festiwalu "Blues Aperitiv/ALIVE" w Czechach.

- Została doceniona nie tylko przez fanów tego gatunku, ale również osoby z branży i redaktorów radiowych, którzy jej głos zaczęli porównywać do Amy Winehouse, jak i jej swingowe brzmienie oraz jej charyzmę do Kaliny Jędrusik - stwierdzają przedstawiciele CEKUŚ. - Amiya na co dzień mieszka w Gdańsku. Obecnie jest w trakcie promowania swojej ostatniej płyty "Roots", która powstała w stylistyce RootsBlues, CoolJazz, Soul i Funk - zdradzają.

Plany artystki na kolejne 12 miesięcy zakładają stworzenie nowego repertuaru. Na dobry początek spotkało ją duże wyróżnienie. Zdobyła tytuł Wokalistki Bluesowej Roku 2023.

- Jest to dla mnie tak niesamowicie ważne i piękne, bo jest to nagroda publiczności! To Wam zawdzięczam te głosy! - cieszy się Amiya. - Jeżeli udaje mi się jako artystce docierać do Waszych serc i poruszać Wasze wnętrza moją twórczością, muzyką, liryką i moim głosem, to jest to dla mnie najpiękniejszy dar życia. Daje sens mojej pracy. Jest to dla mnie wielka nagroda za lata poświecenia, pracy, dyscypliny, szlifowania, doskonalenia, wysiłku, potu, łez, determinacji i podążania za głosem własnego serca - dodaje.
Walentynki 2024 tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

Walentynki w autobusie. Wrazidloki zapraszają na objazdową rajzę dla zakochanych

Autor: Urszula Gołkowska

30/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon