TOP Inwestycje mieszkaniowe na Śląsku i w Zagłębiu. Na tych nowych osiedlach warto zamieszkać lub zainwestować

Wybór nowego M do mieszkania albo na cele inwestycyjne stał się ostatnio jeszcze ważniejszą decyzją niż kilka lat temu. Potencjalni kupcy muszą rozważnie wybierać, jak zainwestować swoje pieniądze. Przedstawiamy ciekawe nowe osiedla mieszkaniowe na Śląsku (Tarnowskie Góry, Gliwice, Chorzów, Katowice) oraz w Zagłębiu (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza). Tu warto zamieszkać albo zainwestować.

Zakup nieruchomości to inwestycja na lata. Dlatego dokładny research jest bardzo ważny. Warto przeanalizować wszystkie dostępne opcje i z nich wybrać najlepszą dla siebie.

Eksperci rynku mieszkaniowego wskazują, że najważniejsza w przypadku nowych osiedli jest lokalizacja. Mieszkanie można zawsze doposażyć, wyremontować, miejsca jego położenia już nie zmienimy. Trzeba przejść się po okolicy wytypowanego osiedla, przeanalizować, ile zajmie dojazd do pracy, szkoły, przedszkola. Czy w pobliżu są place zabaw, placówki oświatowe, przychodnia, sklepy, parki lub zieleńce. Ostatnio sporo się mówi, że najlepiej żyje się w „mieście 15-minutowym”, gdzie w odległości takiego spaceru znajdziemy wszystkie niezbędne usługi, jakich na co dzień potrzebujemy. Jednak mieszkanie na obrzeżach miasta też ma zalety – powietrze jest zwykle czystsze, teren nie tak zabudowany. Nie zawsze dojazd do centrum z dzielnic odległych jest trudny. Każde miasto ma inaczej rozwiązane kwestie komunikacyjne, więc każdą opcję trzeba sprawdzić.

Na co, oprócz lokalizacji, zwrócić uwagę? Oczywiście na:

 • metraż (ale to zależy już od indywidualnych preferencji i planów na przyszłość),
 • ustawność mieszkania,
 • jego usytuowanie względem stron świata (idealnie jest, gdy nie wszystkie okna wychodzą na jedną stronę, bo wtedy mieszkanie jest nasłonecznione nie tylko w danej porze dnia),
 • kondygnację – w nowym budownictwie lokatorzy częściej wybierają mieszkanie na parterze, bo może ono mieć przynależny mu ogródek,
 • udogodnienia dla mieszkańców, w tym atrakcyjne części wspólne – trzeba przyznać, że deweloperzy proponują ich coraz więcej, już nie tylko plac zabaw dla dzieci, ale też np. przechowywalnię dla rowerów, siłownię plenerową, skwer z ławkami.

Jednak nie ma mieszkania, które pasowałoby wszystkim. Wybór własnego lokum to wybitnie indywidualna decyzja. Warto rozważyć wszystkie dostępne opcje.

Sprawdź, co mają do zaoferowania deweloperzy na rynku pierwotnym w miastach Śląska i Zagłębia:

Gwarek Park, Tarnowskie Góry

Wybór nowego mieszkania wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Z tej sprawy doskonale zdają sobie sprawę tarnogórzanie, którzy od dłuższego czasu poszukują nowego lokum, ponieważ ich obecny metraż już im nie wystarcza. Oczywiście, dobrze by było, aby nowe mieszkanie znajdowało się w sąsiedztwie sklepów, przedszkoli, przystanków autobusów, a nawet parku. Okazja nie mogła być lepsza. Poznajcie Gwarek Park, czyli mieszkania w centrum Tarnowskich Gór!

Gwarek Park, Tarnowskie Góry


Idealna lokalizacja
Zgadza się, lokalizacja Gwarek Park nie mogła być lepsza! Inwestycja znajduje się w samym sercu Tarnowskich Górskich (ul. Mickiewicza 29) i jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. Gwarek Park to idealne rozwiązanie dla rodzin, a także seniorów, którzy z jednej strony marzą o ciszy i spokoju, a z drugiej? Pragną mieć wszystko pod ręką. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się:

 • przedszkola,
 • szkoły,
 • apteki,
 • sklepy,
 • siłownia,

przystanki autobusowe i wiele więcej! Dogodna lokalizacja to oczywisty atut Gwarek Park. Naturalnie nasuwa się pytanie, co jeszcze ma do zaoferowania? Naprawdę wiele.

Gwarek Park – kilka słów o inwestycji
Gwarek Park to idealnie rozwiązanie dla rodzin, seniorów, a także tarnogórzan, którzy pragną zamieszkać w centrum miasta. Budynek składa się z czterech kondygnacji, w tym 19 mieszkań parterowych z ogródkami czy tarasami. Na przyszłych lokatorów czeka jedno z 79 mieszkań, o powierzchni od 29 do 93 m2. Ich funkcjonalny układ, daje wiele możliwości aranżacji. Warto podkreślić, że znaczna część dostępnych lokali, to mieszkania o powierzchni 40 m2, które zostały zaprojektowane jako pokoje z aneksem kuchennym i łazienką.

Gdy liczy się wygoda…
Nie da się ukryć, że projekt Gwarek Park został dobrze przemyślany. Nieruchomość posiada dwie windy, będące sporym udogodnieniem dla przyszłych lokatorów, a także dwie klatki schodowe. Ponadto przyszli lokatorzy mogą korzystać z kilkudziesięciu miejsc parkingowych, znajdujących w obrębie budynku, jak i parkingu podziemnego. To nie koniec! W budynku znajdują się komórki lokatorskie, a także specjalne pomieszczenia dla przechowywania wózków i rowerów. Jedno jest pewne, wybierając mieszkanie w Gwarek Park, lokatorzy otwierają się na nowe możliwości.

Gwarek Park – mieszkania w centrum Tarnowskich Gór!

Gwarek Park – Biuro Sprzedaży

ul. Mickiewicza 29
42-600 Tarnowskie Góry

Tel. 888 888 890

WWW https://www.gwarekpark.pl/

Dobrynów, Katowice

Zakup nieruchomości, zdaniem wielu ekspertów i ekonomistów, to wciąż bezpieczna enklawa inwestycyjna. Warto wybrać Dobrynów, inwestycję położoną w katowickiej dzielnicy Brynów, niedaleko centrum przesiadkowego i jednego z największych terenów zielonych – Katowickiego Parku Leśnego.

Dobrynów, Katowice


Ostatnie lata przyniosły wiele zmian, które odbiły się nie tylko na portfelach Polaków, ale również na rynku nieruchomości. Pandemia, która zmieniła nasze postrzeganie dotyczące idealnej przestrzeni życiowej i jej funkcjonalności czy konflikt na Ukrainie, który rzutuje nie tylko na sytuację gospodarczo-ekonomiczną, ale i nasze poczucie bezpieczeństwa. Dokładając do tego rekordową od 20 lat inflację, rosnące stopy procentowe, spadek zdolności kredytowej, braki surowców i pracowników otrzymujemy niezbyt pozytywny obraz polskiej gospodarki. Czy zatem w tych niestabilnych czasach są jeszcze pewne inwestycje? Zdecydowanie tak. Zakup nieruchomości, zdaniem wielu ekspertów i ekonomistów to wciąż bezpieczna enklawa inwestycyjna.

Tylko którą inwestycję wybrać? Kierować się ceną, metrażem? Na co warto zwrócić uwagę wybierając idealne „M”?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z ważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w naszym życiu. Wybór bezpiecznej i solidnej inwestycji buduje poczucie naszego komfortu na lata, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Wiarygodność i stabilność finansowa dewelopera, lokalizacja, elastyczność oferowanych powierzchni oraz wartości dodane w obrębie nieruchomości – to aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Wszystkie te atrybuty znajdziemy w nowej katowickiej inwestycji Dobrynów.

Inwestorem Dobrynowa jest TDJ Estate, śląski deweloper będący częścią grupy kapitałowej TDJ działającej w wielu sektorach gospodarki. Świadczy to o stabilności prowadzonych przez firmę projektów mieszkaniowych, w tym także Dobrynowa. Inwestycja zlokalizowana jest w katowickiej dzielnicy Brynów tuż obok centrum przesiadkowego, w pobliżu centrum handlowego, licznych punktów usługowych, placówek edukacyjnych i medycznych jak również jednego z największych terenów zielonych – Katowickiego Parku Leśnego. Poza dogodną lokalizacją Dobrynów oferuje przestronne i elastyczne mieszkania. W pierwszym etapie inwestycji powstanie ich aż 147 o metrażach od 26 do 114 mkw. zlokalizowanych w 3 budynkach. Każdy z lokali posiada balkon, taras lub ogródek. Wybrane z nich zostaną wyposażone w system inteligentnego domu FIBARO, poza tym do dyspozycji wszystkich mieszkańców będą zewnętrzne wiaty rowerowe, wózkownie, rowerownie, komórki lokatorskie, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz aplikacja budynkowa Blue Bolt umożliwiająca bezdotykowy dostęp do inwestycji. W obrębie osiedla poza usługami, czy klubem mieszkańca przewidziano powstanie dziedzińca wewnętrznego o powierzchni 2000 mkw., który podzielony zostanie na różne funkcje aktywności – strefa rekreacji dostosowana do różnych grup wiekowych, strefa kina letniego i ogródka społecznego.

Jeszcze się zastanawiasz? Mamy dla Ciebie dodatkową zachętę Jeszcze do 2.12.2022 w ramach Black Week, Dobrynów oferuje wybrane mieszkania w promocyjnej cenie. Więcej szczegółów znajdziecie w Biurze Sprzedaży Mieszkań: https://dobrynow.pl/kontakt/

Apartamenty Mikołowska, Gliwice

Budynek będzie wielofunkcyjny, a odnowiona przestrzeń między ulicami Mikołowską i Wrocławską – zielona i przyjazna mieszkańcom. Dodatkowo inwestycja wpisuje się w ideę miasta 15-minutowego. To pierwsze przedsięwzięcie deweloperskie firmy Acatom w Gliwicach.

Apartamenty Mikołowska, Gliwice


Usytuowana w centrum Gliwic inwestycja Apartamenty Mikołowska otoczona jest licznymi punktami usługowymi. W pobliżu są sklepy, targ, centrum medyczne, studia fryzjerskie i kosmetyczne, a także banki, szkoły, przedszkola oraz urząd pocztowy. Mieszkańcy większość potrzeb codziennego życia będą mogli załatwić w najbliższej okolicy w ciągu kilkunastominutowego spaceru. Inwestycja wpisuje się tym samym w ideę miasta 15-minutowego. Tak zorganizowana codzienność nie będzie wymagała ciągłego używania samochodu, a do nieco dalej położonych punktów będzie można się dostać na rowerze. W częściach wspólnych inwestycji przewidziano pomieszczenia przeznaczone do przechowywania rowerów. Deweloper wspiera osoby stawiające na aktywny tryb życia, poprzez ułatwienie im korzystania z tego środka lokomocji.

Sam projekt inwestycji jest prosty, funkcjonalny i nawiązuje do architektury otoczenia. W przestrzeni między ulicami Mikołowską a Wrocławską zazieleni się patio służące mieszkańcom jako wspólna przestrzeń rekreacyjna. Z kolei na parterze budynku wydzielono strefę 6 lokali użytkowych. Inwestycja jest więc wielofunkcyjna, co wpłynie na ograniczenie poczucia anonimowości mieszkańców, a brak konieczności dalekich dojazdów pozwoli na zaoszczędzenie czasu wolnego.

W inwestycji Apartamenty Mikołowska znajdą się 152 mieszkania o powierzchni od 35 m² do 99 m², z tarasami, ogródkami lub balkonami w zależności od kondygnacji. Dla wygody mieszkańców zaprojektowano również zewnętrzne i podziemne miejsca postojowe. Łącznie do dyspozycji mieszkańców będzie przeznaczonych 178 miejsc postojowych. Ceny zaczynają się już od 6200 zł/m². Więcej informacji na temat inwestycji udzieli deweloper pod nr telefonu: 32 32 000 32 lub adresem e-mail: gliwice@acatom.pl.

Zobacz film na temat inwestycji: https://www.youtube.com/watch?v=QTTuh9BkNUM

Nowe Ząbkowice, Dąbrowa Górnicza

Projektem, który pokazuje jak dynamicznie deweloper potrafi reagować na sytuację gospodarczą, są Nowe Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, budowane przez Ząbkowickie Budownictwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. Jest to projekt, który doskonale wpasowuje się w nastroje, jakie panują na rynku mieszkaniowym.

Nowe Ząbkowice, Dąbrowa Górnicza


Sytuację tą Wiesław Młyński – lider Klubu Dewelopera na Śląsku, a jednocześnie inwestor, stale śledzi dzięki ogólnopolskim spotkaniom deweloperów w nim zrzeszonych. Tak zrodził się pomysł inwestycji, na którą składają się 24 mieszkania wraz z garażami w Ząbkowicach – dzielnicy Dąbrowy Górniczej, która będzie rewitalizowana. Tym bardziej, że sąsiadująca z Ząbkowicami strefa ekonomiczna, na której powstają kolejne inwestycje, powoduje dynamiczny rozwój miasta. Napływ wyższej kadry zarządczej, głównie z Korei Południowej, bardzo istotnie wpłynął na lokalny rynek najmu. Mieszkań pod wynajem brakuje, a te, które są dostępne – wynajmowane są powyżej stawek rynkowych.

Niewielkie lokale wywołują duże zainteresowanie zwłaszcza inwestorów, którzy za niespełna 200 tysięcy zł mogą powiększyć swój portfel inwestycyjny o kolejne mieszkanie na wynajem. Nie znajdziemy w tej chwili na rynku deweloperskim mieszkań w podobnej cenie.

Nowe Ząbkowice to jedno, dwu i trzy pokojowe mieszkania z aneksem kuchennym i łazienką. Całość otoczona jest dużą ilością zieleni – deweloper kładł duży nacisk na pozostawienie naturalnego drzewostanu na działce przeznaczonej pod inwestycje, a znajdują się tam bardzo ciekawe gatunki drzew, m.in. zagrożony wyginięciem wiąz górski. Inwestor starał się tym samym jak najmniej ingerować w krajobraz, a zwłaszcza w zielony charakter okolicy.
Sama bryła budynku nawiązuje architekturą do okolicznych zabudowań. Niska zabudowa, spadzisty dach i do tego nowoczesne rozwiązania architektoniczne wzbogacają bez wątpienia Ząbkowice. Jeśli zestawimy to z kończącymi się pracami przy przebudowie trasy S1, otrzymujemy jedną z topowych inwestycji w woj. śląskim zarówno jeśli chodzi o komunikację, jak i walory inwestorskie.

Sprzedaż:
tel. 503-522-503

Nowe Ząbkowice – Bezczynszowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej przy ul. Rapackiego (nowezabkowice.pl)

Osiedle Słoneczne na Wzgórzu, Sosnowiec

Ciche miejsce z dobrym dojazdem do centrum Sosnowca sprawdzi się zarówno w przypadku młodych aktywnych osób, seniorów, jak i rodzin z małymi dziećmi. W odległości 450 m znajduje się przystanek ZTM. 500 m spacerem dzieli nas od punktu przedszkolnego, a w odległości 350 m znajduje się Park Milowice.

Osiedle Słoneczne na Wzgórzu, SosnowiecBezpośrednie sąsiedztwo domów jednorodzinnych i niskiej zabudowy gwarantuje kameralny charakter najbliższej okolicy. Jednocześnie bliskość ul. Baczyńskiego sprawia, że inwestycja polstaldeweloper.pl przy ul. Słonecznej i ul. Kolonia Pekin jest doskonale skomunikowana zarówno z Sosnowcem, jak i Katowicami.

Atuty tej inwestycji:

 • świetna lokalizacja - cicha okolica z dobrą komunikacją,
 • kameralna inwestycja oraz przemyślane układy mieszkań dla ceniących styl i komfort,
 • słoneczne tarasy, dwa balkony,
 • przystępne ceny.

Inwestycja:
Kameralne bloki na Osiedlu Słonecznym na Wzgórzu składają się z 108 mieszkań o powierzchni 49 m2 i 65 m2. Trzy kondygnacje mieszkalne uzupełniono podziemnymi garażami oraz komórkami lokatorskimi. Osiedle zostało zaprojektowane z dbałością o najmniejszy detal i z myślą o tym, aby przyszłym mieszkańcom żyło się po prostu dobrze. Mieszkania parterowe będą miały dostęp do własnego ogrodu, zlokalizowane na wyższych piętrach będą posiadały dwa balkony. Każde mieszkanie na parterze będzie wyposażone w zewnętrzne rolety.

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe zaprojektowane na całą wysokość ściany, by nie ograniczać fantastycznego widoku na okolicę. Mieszkania położone są na dwie strony, wschodnią oraz zachodnią, co zapewnia nasłonecznienie przez cały dzień.

Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców, teren inwestycji zostanie ogrodzony. Dzięki temu buduje się atmosferę elegancji, spokoju i kameralności.

Jest to doskonałe miejsce do życia, zapewniające sprawną komunikację, gdy tego potrzebujesz i odpoczynek od zgiełku codzienności, gdy masz ochotę na relaks.

Sprzedaż:

Przemysław Ściwiarski tel. 504-122-356

polstaldeweloper.pl

Panorama Reden, Chorzów

Przy ul. Piotra Skargi w centrum Chorzowa, zaledwie kilkaset metrów od Rynku, w otoczonej zielenią części miasta, powstaje inwestycja firmy ATAL - renomowanego ogólnopolskiego dewelopera. Jej nazwa - Panorama Reden – nawiązuje do pobliskiego parku.

Panorama Reden, Chorzów


W ramach inwestycji wybudowany zostanie kameralny apartamentowiec wielorodzinny o pięciu kondygnacjach, podzielony na dwie klatki. Znajdzie się w nich odpowiednio 40 oraz 48 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Architekci zaprojektowali kompaktowe lokale typu studio, a także dwu- oraz trzypokojowe. Dla wygody mieszkańców, każda klatka zostanie wyposażona w oddzielną windę cicho­bieżną. W części podziemnej powstanie garaż z miejscami postojowymi. Dodatkowo przewidziano możliwość parkowania na zewnątrz.

Budynek Panorama Reden panoramareden.pl został zaprojektowany w stylu modernistycznym. Jego minimalistyczna bryła opierać się będzie na planie litery U, tworząc wewnątrz półotwarte patio - przestrzeń wspólną dla mieszkańców, która służyć będzie do wypoczynku i rekreacji. Charakterystyczną cechą projektu jest zróżnicowanie balkonów. Część z nich pozostanie całkowicie otwartych, część zaś będzie osłonięta formami harmonijnie kores­pon­dującymi z kształtem budynku. Zgodnie z najnowszymi trendami, całość zostanie utrzymana w lekkiej tonacji – dominującym kolorem będzie biel, przełamana ciemno­szarymi akcentami. Dodatkowymi elementami kontrastowymi będą antracytowe obramowania okien.

Kilkanaście minut spacerem dzieli inwestycję od Parku Śląskiego i jego licznych atrakcji. W bezpośrednim sąsiedztwie Panoramy Reden położony jest Szyb Prezydent, który aktualnie pełni funkcję zabytkowej wieży wyciągowej z tarasem widokowym na szczycie.

Panorama Reden będzie doskonale skomunikowana. Ze względu na centralne położenie, dotarcie samochodem do większości ważnych punktów w Chorzowie oraz Katowicach zajmie przyszłym miesz­kańcom zaledwie kilka-kilkanaście minut.

Przewidywane zakończenie budowy: III kw. 2024 r.

Biuro sprzedaży: tel. 32 353-65-73

Panorama Reden

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon