Tragedia nad jeziorem Balaton w Wodzisławiu Śląskim. 37-letni mężczyzna nie żyje

W Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Brackiej na terenie Ośrodka Wodnego Balaton miejscowi zauważyli topiącego się mężczyznę. Pomimo prób, ofiary nie udało się uratować. Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg, lekarz stwierdził zgon.

MOSiR Wodzisław Śląski
Balaton utonięcie mężczyzny

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 maja przed godziną 11. Okoliczni mieszkańcy przebywający przy zbiorniku Balaton zauważyli topiącego się w jeziorze mężczyznę.

- Świadkowie zdarzenie podjęli próbę uratowania mężczyzny. Na miejsce zadysponowano dziesięć zastępów straży pożarnej, a także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia. Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg, lekarz stwierdził zgon - wyjaśnia Aneta Gołębiowska, oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Utrudniona akcja ratownicza

Ze względu na położenie mężczyzny na tafli (ponad trzymetrowa głębokość) strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Dodatkowo akcja była utrudniona ze względu na brak przejrzystości wody.

- Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować życia 37-letniego mężczyzny. Lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon - mówi bryg. Jacek Filas, oficer prasowy KP PSP w Wodzisławiu Śląskim.

Okoliczności niedzielnej tragedii nie są jak na razie znane. Ich ustaleniem zajmie się wodzisławska policja.

Przypomnijmy, że 37-letni mężczyzna jest co najmniej drugą ofiarą tegorocznego "sezonu kąpielowego". Na początku maja do podobnej tragedii doszło na Jeziorze Międzybrodzkim, gdzie wówczas utonął 25-letni kajakarz.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon