Tragedia w Mysłowicach. Zginęła siedmiolatka przysypana piaskiem

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 18 maja 2022 r., w mysłowickiej dzielnicy Krasowy. Podczas zabawy zginęła siedmiolatka przysypana piaskiem. Okoliczności śmierci bada Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach.

fot. pixabay.com
Piaskownica

Siedmiolatka jak zwykle bawiła się w piasku na przydomowym podwórku. Najpierw z koleżanką, a później została sama. Matka dziewczynki znalazła ją przysypaną piaskiem i bez oznak życia. Próbowała ją reanimować, ale dziecka nie udało się uratować.

Prawdopodobnie był to niecodzienny i nieszczęśliwy wypadek

- Nie wiadomo co się stało w tym dniu – może zasłabła czy była na coś chora. Przewróciła się w okolicach tej kupki piasku, na której się bawiła i ten piasek się osunął nieszczęśliwie na górną część ciała dziecka. To spowodowało, że unieruchomiły się drogi oddechowe i prawdopodobnie dziecko się udusiło – mówi Marta Bińkowska, zastępca Prokuratora Rejonowego w Mysłowicach.

Prokurator dodaje, że prawdopodobnie był to niecodzienny i nieszczęśliwy wypadek. Ostateczną odpowiedź da sekcja zwłok oraz opinie biegłych. Wtedy okaże się czy dziewczynka zasłabła w wyniku jakiejś niezdiagnozowanej choroby czy też dokopała się na tyle głęboko, że piasek się na nią osunął.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców