Tragiczny sylwester na drogach w województwie śląskim. W wypadkach tego dnia zginęło 5 osób

Ostatni dzień 2023 roku na drogach w województwie śląskim przyniósł tragiczne żniwo. Jak podają służby wojewody śląskiego, tylko jednego dnia, w niedzielę 31 grudnia 2023 r. w wypadkach drogowych zginęło aż pięć osób.

W raporcie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach za dzień 31 grudnia 2023 r. czytamy o strasznych statystykach.

Tragiczny sylwester 2023 na drogach woj. śląskiego

Tego dnia w woj. śląskim nie odnotowano żadnego zabójstwa czy zgwałcenia, spokojnie było też na liniach kolejowych w regionie. Niestety - liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu poraża. Jak informują służby wojewody, 31 grudnia 2023 r. w wypadkach drogowych w województwie śląskim aż 5 osób poniosło śmierć, a jedna osoba została ranna. Ogółem wypadków odnotowano 4, a kolizji - 74.

Według doniesień Śląskiej Policji, najpoważniejszy wypadek miał miejsce w powiecie gliwickim. Około godz. 12.40 na granicy Gliwic i Żernicy (gmina Pilchowice) 40-letni kierujący audi a6 na łuku drogi zderzył się bocznie z nadjeżdżającym z naprzeciwka audi a4, po czym utracił panowanie nad pojazdem, a następnie wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosło trzech mężczyzn podróżujących audi a6 w wieku 40, 27, 58 lat. Byli narodowości ukraińskiej. Utrudnienia na miejscach tych zdarzeń trwały wiele godzin.

Nieco wcześniej, bo o godz. 11.00 na ulicy Myszkowskiej w miejscowości Jaworznik (powiat myszkowski) najprawdopodobniej z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków, kierujący renault zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 34-latek poniósł śmierć na miejscu.

Piąta ofiara to mężczyzna, który leżał na jezdni na ulicy Wieczorka w miejscowości Lubockie (powiat lubliniecki). O godz. 03:26 w nocy kobieta kierująca samochodem osobowym najechała na niego. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu.

- Policjanci pod nadzorem prokuratorów ustalają teraz dokładne okoliczności tych tragicznych w skutkach wypadków. Apelujemy o ostrożność! Uważajcie na siebie, zdejmijcie nogę z gazu, zadbajcie o odpowiednią koncentrację za kółkiem. Niech każdy szczęśliwie dotrze do celu i bezpiecznie rozpocznie nowy rok - apelują policjanci.
W wypadku zginęły trzy osoby

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek w Żernicy. Nie żyją trzej obywatele Ukrainy, zginęli na miejscu... Droga została zablokowana

Autor: Redakcja

31/12/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Katowicki policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który wiózł pasażerów, w tym dziecko

Autor: Katarzyna Pachelska

18/12/2023

Klasztor w Panewnikach

Może Cię zainteresować:

Największa tajemnica gauleitera Brachta. Kwatera nazistowskiego kacyka była u zakonnic w Katowicach. I magazyn zrabowanych Żydom rzeczy

Autor: Tomasz Borówka

31/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon