Tragiczny wybuch gazu w Katowicach. Strażacy spod gruzów wyciągnęli małego pieska

Dziś rano (27 stycznia 2023 r.) w Katowicach w budynku należącym do parafii ewangelicko-augsburskiej w dzielnicy Szopienice wybuchł gaz. Większość kamienicy zawaliła się. Zwłoki dwóch osób strażacy wydobyli spod gruzów. Ocalało 7 osób oraz malutki piesek.

To zdjęcie obiegło całego Facebooka. Rosły strażak, w pełnym wyposażeniu bojowym, czule trzyma małego, przestraszonego i brudnego od pyłu psa. Zdjęcie zrobił aspirant Damian Golański z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Piesek ocalał z wybuchu budynku w Szopienicach. Po opatrzeniu, zwierzak został przekazany pod opiekę weterynarza.

Niestety, eksplozja była tragiczna w skutkach. Zginęły dwie osoby, kobiety, zamieszkujące ten budynek.

Relacja z tragicznego wydarzenia i zdjęcia z akcji: Wybuch gazu w Katowicach - Szopienicach. Budynek mieszkalny się zawalił. W środku byli ludzie

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach Szopienicach

Przypomnijmy, że w piątek, 27 stycznia 2023 r. tuż przed godziną 9 rano doszło do wybuchu w czterokondygnacyjnym budynku mieszkalnym przy ulicy Bednorza 20 w Katowicach Szopienicach. Kamienica uległa częściowemu zawaleniu. Z kamienicy ewakuowano 7 osób, z których 5 trafiło do szpitala na obserwację, w tym dwójka dzieci w wieku 3 i 5 lat.

Ucierpiały również okoliczne budynki, wybite okna m.in. pustych w czasie ferii zimowych szkołach w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 55 i Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego.

Ratownicy przez kilka godzin przeszukiwali gruzy kamienicy, poszukując dwóch zaginionych osób. Niestety, obie kobiety nie żyły, gdy strażacy do nich dotarli.

Na miejscu katastrofy działania prowadziły 42 zastępy straży pożarnej, w sumie około 180 ratowników, w tym w tym SGPR Jastrzębie Zdrój z 3 psami.

Powstała już zbiórka na poszkodowanych w wybuchu: Powstała zbiórka na poszkodowanych w wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach Szopienicach

Katowice Szopienice huta 2

Może Cię zainteresować:

Szopienicki Uthemann. Nasz mały śląski Czarnobyl. Huta, która jednocześnie karmiła i truła dzieci. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

06/11/2023

Mural Kutz Szopienice

Może Cię zainteresować:

Spacer po Katowicach śladami Kazimierza Kutza. 16 lutego 2023 r. reżyser obchodziłby 94 urodziny

Autor: Katarzyna Pachelska

16/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon