Tragiczny wypadek na A4 w Zabrzu. Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym, nie żyje jedna osoba

Do zdarzenia doszło na autostradzie A4 w Zabrzu. 24-letni kierowca BMW z nieznanych przyczyn zjechał z lewego skrajnego pasa i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu. Na miejscu działania prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

W poniedziałek, 24 października przed godziną 23 pomiędzy węzłami Zabrze-Południe i Gliwice-Sośnica samochód osobowy marki BMW kierowany przez 24-letniego Niemca z nieznanych przyczyn zjechał z lewego skrajnego pasa i zderzył się z samochodem ciężarowym.

- Na miejscu interweniowało 12 zastępów straży pożarnej z Zabrza i Rudy Śląskiej oraz grupa interwencyjna Komendy Wojewódzkiej. - mówi st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy KM PSP w Zabrzu.

Jedna osoba zginęła na miejscu

Jak informuje zabrzańska komenda policji osobówka uderzył w ciągnik siodłowy, w wyniku czego ciągnik przebił bariery i zjechał do przydrożnego rowu. Na skutek zderzenia doszło do pożaru, kierowca ciągnika spłonął na miejscu.

Prokurator przesłucha 24-letniego kierowcę BMW w celu ustalenia przyczyny wypadku. Ponadto wiadomo, że w chwili wypadku nad miastem utrzymywały się gęste mgły, co dodatkowo utrudniało warunki jazdy. Ruch w stronę Wrocławia początkowo odbywał się jednym pasem. Obecnie służby nadal usuwają skutki nocnego wypadku. Ruch w tym miejscu jest utrudniony.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon