Tramwajarze ogłosili konkurs na planszówkę w górnośląsko – zagłębiowskiej scenerii

Tramwaje Śląskie ogłosiły konkurs na planszówkę. Z tramwajem oraz miastami Górnego Ślaska i Zagłębia w roli głównej. Spółka nie wyklucza stworzenia na podstawie zwycięskiego projektu prawdziwej gry, która mogłaby stanowić jej promocyjny gadżet.

M. Wroński
Tramwaje Katowice

Konkurs na projekt tramwajowej planszówki został ogłoszony z okazji zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Mobilności. Założenie jest proste.

- Chodzi o to, by zaprojektować grę dla całej rodziny, której scenariusz będzie ściśle wiązać się z komunikacją tramwajową. To jedyny element wymagany, resztę zostawiamy fantazji uczestników – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. Zastrzega jednak, że ujęte w planszówce elementy powinne odpowiadać specyfice Tramwajów Śląskich.

- Zatem jeśli pojawią się w grze wagony tramwajowe, to powinny być czerwone i przypominać modele eksploatowane w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jeśli pojawią się w niej elementy miast, to powinny to być miasta, w których kursują nasze tramwaje. Na te elementy jury będzie zwracać szczególną uwagę – podkreśla Andrzej Zowada.

Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć prototyp gry i opisać jej zasady, a następnie zdjęcia prototypu wraz z opisem zasad przesłać drogą elektroniczną na adres: tramwaj@tram-silesia.pl w nieprzekraczalnym terminie do 11 września. Formalnie zgłoszenia powinne dokonywać pojedyncze osoby (choć nie wyklucza to pracy zbiorowej przy tworzeniu gry). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 września a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 17 września, podczas Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Gliwicach (na laureatów konkursu czekać będzie zestaw gier planszowym wartości oraz gadżety Tramwajów Śląskich).

- Jeśli któryś z projektów okaże się odpowiedni, nie wykluczamy, że zlecimy profesjonalnej firmie stworzenie gry na podstawie zwycięskiego projektu, która będzie wspaniałym tramwajowym gadżetem – informuje rzecznik TŚ.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon