Trudne warunki pogodowe na autostradzie A4. Tir uderzył w pas rozdziału - trzy pasy zablokowane

Na Autostradzie A4 na wysokości Chorzowa kierowca tira Daff stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w metalową barierę pasa rozdzielającego. W wyniku zdarzenia trzy pasy A4 zostały zablokowane. Na miejscu tworzą się kilkukilometrowe korki. W całym województwie warunki na drogach są fatalne.

Fatalne warunki na drogach w województwie śląskim. Jest biało, ślisko i niebezpiecznie. Dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Na autostradzie A4 kierowca pojazdu marki Daf z przyczepą, prawdopodobnie skutek trudnych warunków jazdy stracił panowanie nad tirem i uderzył w metalową barierę znajdującą się na pasie rozdzielającym.

W wyniku zdarzenia lewy pas autostrady w kierunku Wrocławia oraz lewy i środkowy w kierunku Katowic został zablokowany. Kierowca tira doznał lekkich obrażeń, które zostały opatrzone na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Spore utrudnienia w kierunku Katowic

Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez kilkadziesiąt minut. Na miejscu w kierunku Katowic tworzy się kilku kilometrowy korek, który rozpoczyna się już na wysokości Chorzowa. Mniejsze utrudnienia tworzą się natomiast w kierunku Wrocławia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nad ranem 12 grudnia poinformowała, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne.

- Drogi w większości czarne, mokre. Na niektórych drogach występuje błoto pośniegowe. Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 267 pojazdów do zimowego utrzymania dróg oraz 236 pracowników - informuje GDDKiA.

Utrudnienia na drogach w województwie

GDDKiA zapewnia, że drogi są czarne, ale szczególnie na drogach dojazdowych nie wygląda to dobrze, bo zalega mnóstwo błota pośniegowego. W poniedziałek od rana policjanci dostają zgłoszenia o kolejnych kolizjach. Obecnie utrudnienia są m.in. w Świętochłowicach na Katowickiej, na trasie z Gliwic do Pyskowic, czy na remontowanym odcinku trasy S1, gdzie TIR uderzył w barierki. Korkuje się trasa 94 z Sosnowca do Dąbrowy Górniczej. Z kolei na węźle DTŚ Zabrze ul. Rymera w kierunku Katowic dwa samochody ciężarowe utknęły na podjeździe.

Wypadek Katowice zjazd z A4

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na ulicy Witosa. Kierowca prowadził pojazd z zamrożoną szybą

Autor: Martyna Urban

29/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon