Trwa zbiórka pieniężna na renowację dawnej kawiarni Arizona. Statek kosmiczny zacumował przy Pogorii I

Trwa zbiórka środków na renowację dawnej kawiarni Arizona pn. "daj piątaka na ufiaka". Ufo przez wiele lat było jedną z największych atrakcji Parku Śląskiego. Po renowacji dawna Arizona ma służyć społeczeństwu jako niekomercyjny obiekt z przeznaczeniem na m.in. obserwatorium, studio fotograficzne oraz muzeum.

Adam Rostecki fotografia
Ufo Pogoria

Grzegorz Siemko, który należy do grupy "Akademia Dobrych Pomysłów" razem ze społecznikami postanowił zorganizować zbiórkę na renowację dawnej kawiarni Arizona.

- Jest unikatowym statkiem z duszą zbudowany w 1957 roku. UFO kiedyś pływało jako perełka Arizona i jedna z większych atrakcji Chorzowskiego wesołego miasteczka. Ten statek ma ogromny potencjał, same wymiary są niesamowite średnica 15 metrów, powierzchnia 180 m2, kiedyś mogło tańczyć na parkiecie 75 osób - podkreśla organizator.

Do zebrania 850 tysięcy złotych

Grupa społeczna, która podjęła się stworzenia zbiórki nie określiła jej konkretnego terminu. Społecznicy w miejscu dawnej Arizony chcą stworzyć:

  • Pływające obserwatorium przyrody dzięki niemu będziemy mogli podziwiać piękno Młaków nad Pogorią 1,
  • Pływające studio fotograficzne gdzie z pokładu będzie można fotografować malownicze zachody słońca, ptaki i otaczającą przyrodę,
  • Sala szkoleniowa gdzie np. będziemy mogli uczyć dzieci jak i dorosłych pierwszej pomocy, prowadzić zajęcia edukacyjne czy sportowe,
  • Muzeum pływające poświęcone Pogorii,
  • Realizacji wszelkich dobrych pomysłów, które przyczynią się do rozwoju intelektualnego czy zawodowego człowieka.

Do tej pory społecznicy uratowali "Ufo" od degradacji, przeprowadzili ekspertyzę techniczną stanu pływalności, wykonali prace porządkowe i zabezpieczające oraz zlecili wykonanie projektu technicznego o wartości 90 tys. zł.

Organizatorzy zbiórki proszę o jej wsparcie dowolną kwotą. - Z racji tego, że projekt nie jest komercyjny a społecznym wyzwaniem ludzi dobrej woli nie stawiamy sobie terminów i nie spinamy się aby komukolwiek coś udowodnić. Jeżeli znajdziemy ludzi dobrej woli, którzy nam pomogą i wspomogą choćby złotówką to razem damy trzecie życie temu statkowi i UFO będzie ponownie pływało - podkreślają.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon