Trzech mężczyzn spożywało razem alkohol. Wszyscy zmarli. Sprawę bada częstochowska prokuratura

Trzech mężczyzn spotkało się wspólnie w Czarnej Wsi i spożywało alkohol. Ciała 55- i 62-latka znaleziono w domu. 37-latek zmarł następnego dnia w szpitalu.

Pixabay
Alkohol

W sobotę, 2 kwietnia, około godz. 23.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku otrzymał zgłoszenie dotyczące śmierci mężczyzny w Czarnej Wsi, o którego złym stanie pogotowie ratunkowe zawiadomiła wcześniej konkubina.

- Na miejsce skierowano mundurowych z komisariatu policji we Wręczycy Wielkiej, którzy potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że zmarły mężczyzna to 55-letni mieszkaniec tej miejscowości - mówi asp. Kamil Raczyński.

W trakcie czynności w domu znaleziono również ciało 62-latka.

- Wobec takich okoliczności, na miejsce skierowano kryminalnych wraz z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu poinformowano częstochowskiego prokuratora, który również przyjechał na miejsce i kierował czynnościami realizowanymi przez śledczych - wyjaśnia rzecznik kłobuckiej komendy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55- i 62-latek przed śmiercią spożywali wspólnie alkohol. Zlecona została sekcja zwłok, która ma pomóc w ustaleniu jego stężenia, a także określeniu dokładnej przyczyny śmierci obu mężczyzn. Wszystko wskazuje na to, że doszło do zatrucia alkoholem.

W domu zabezpieczono dużą liczbę butelek po alkoholu

Prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie informuje, że śledztwo toczy się w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci trzech mężczyzn.

- W niedzielę, 3 kwietnia, okazało się, że do szpitala trafił 37-letni mieszkaniec Blachowni, który również zmarł. Ustalono, że najprawdopodobniej spożywał wcześniej alkohol z dwoma mieszkańcami Czarnej Wsi, ale wcześniej wrócił do domu - wyjaśnia prok. Tomasz Ozimek.

W domu, gdzie spotkali się mężczyźni, zabezpieczono dużą liczbę butelek po alkoholu, których zawartość zostanie zbadana w ramach śledztwa.

Kamil Glik

Może Cię zainteresować:

Prosto między oczy! Kamil Glik skomentował pomysł Królikowskiego. "Ciebie popier.... do końca idioto?

Autor: Arkadiusz Nauka

03/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców