Tunel w Lalikach znowu przejezdny. Koniec objazdów przez Cieszyn i Rajczę

Drogowcy przywrócili ruch w tunelu na drodze ekspresowej S69 w Lalikach. Tunel był zamknięty od ubiegłej soboty, po tym jak został uszkodzony w wyniku pożaru przejeżdżającej tamtędy ciężarówki.

mat. GDDKiA
Tunel Laliki

Ta wiadomość ucieszy kierowców wybierających się z naszego regionu na Słowację, zwłaszcza w okolicy Cadcy i Żyliny. Od piątkowego (2 lutego) wieczora ponownie przejezdny jest tunel w Lalikach, w ciągu drogi ekspresowej S69. Był on zamknięty od ubiegłej soboty (27 stycznia) po tym jak część jego infrastruktury, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo została uszkodzona skutkiem spłonięcia przejeżdżającej tunelem ciężarówki.

Spalona ciężarówka w tunelu w Lalikach
Spalona ciężarówka w tunelu w Lalikach. Fot. GDDKiA

Pierwotnie wykonawca deklarował zakończenie prac do 8 lutego tj. do przyszłego czwartku. Na czas prowadzonych robót wprowadzono objazdy: z Żywca na Zwardoń przez DW943 (czyli przez Istebną), ze Zwardonia na Żywiec - dla samochodów osobowych przez Sól, Rajczę i Milówkę, zaś dla samochodów ciężarowych przez Cieszyn.

Jak zastrzegają drogowcy w tunelu obowiązuje jeszcze ograniczenie prędkości do 50km/h do czasu wykonania naprawy nawierzchni jezdni.

Wybudowany w latach 2007 – 2009 tunel „Emilia” w Lalikach ma 678 metrów długości i w chwili oddania do użytku był najdłuższym pozamiejskim tunelem w Polsce. Prowadzi przez wysoką na ponad 750 m. n.p.m. Sobczakową Grapę w Beskidzie Żywieckim.

S86 w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Drogowcy szykują się do inwestycji przy S86. Zniknąć mogą zalewiska przy „Agacie”

Autor: Michał Wroński

07/08/2023

Autostrada A4 Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Koniec prac na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach. Pół roku przed terminem

Autor: Michał Wroński

28/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon