U nastolatki z Raciborza wykryto zespół Tourette'a. Trwa zbiórka na zakup sprzętu medycznego

Natalia Rudzińska z Raciborza to nastolatka cierpiąca na najgorszą postać zespołu Tourette'a oraz schorzenia towarzyszące. Pomimo zastosowanej farmakoterapii oraz głębokiej stymulacji mózgu jej stan zdrowia pogarsza się. Mama Natalii - Ewa prosi o wsparcie finansowe, by zmienić rodzaj farmakoterapii oraz kontynuować dalsze wizyty u specjalistów.

Pomoc.pl
Natalia Rudzinska zbiórka na leczenie

Na stronie Pomoc.pl została założona zbiórka dla nastoletniej Natalii Rudzińskiej z Raciborza. Zdiagnozowano u niej zespół Tourette'a w najcięższej postaci, czyli z objawami towarzyszącymi, takimi jak dystonia oraz padaczka. Natalia w ramach leczenia otrzymała od Narodowego Funduszu Zdrowia stymulator, który za pomocy impulsów elektrycznych kontroluje pracę mózgu. Niestety w miejscu wszczepienia generatora impulsów pojawiło się kolejne zaczerwienienie, które powoduje z silny ból.

- Stymulator chociaż nie do końca pomaga Natalii, to bez niego nie potrafi już żyć - wyjaśnia Ewa Rudzińska, mama Natalii. - Pilnie potrzebna jest Pomoc finansowa na zakup nowego, mocniejszego wózka inwalidzkiego ponieważ przy tak postępujących chorobach nogi Natalii wciąż odmawiają posłuszeństwa a obecny który posiadała się zepsuł, przy tak gwałtownej chorobie - dodaje.

Natalia potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego

Ponadto kilka miesięcy temu wskutek wadliwej pracy stymulatora u Natalii doszło do erozji przetoki skórnej oraz odsłonięcia systemu DBS. Konieczna jest dalsza eksploatacja stymulatora oraz zmiana jego lokalizacji na ciele Natalii. - Wszystko to sprawia, że potrzebne jest wykonanie wielu wizyt, badań, pobytów w klinikach oraz kontroli w bardzo odległych miejscach, a to wiąże się z bardzo dużymi wydatkami związanymi z dojazdem - zaznacza mama nastolatki.

Budżet rodziny w związku z długotrwałym leczeniem Natalii jest ograniczony. Ewa Rudzińska wychowuje córkę samotnie. Jak tłumaczy, koszt jednego wyjazdu to kwota rzędu 1,5 tysiąca złotych, by ustabilizować stan zdrowia Natalii oraz zakup nowego specjalistycznego wózka inwalidzkiego jest potrzebnych co najmniej kilka takich wizyt. Dlatego też mama Natalii prosi o pomoc w zebraniu kwoty. Zbiórka została ustalona na kwotę w wysokości 30 tysięcy złotych. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Mikołaj z Piekar zbiórka

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla 8-miesięcznego Mikołaja z Piekar. U chłopczyka doszło do wylewu

Autor: Martyna Urban

12/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pożar Tychy

Mama Marcina zginęła w płonącym mieszkaniu. Apel o pomoc

Natalia Rudzinska zbiórka na leczenie

Trwa zbiórka na leczenie Natalii Rudzińskiej z Raciborza

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie