Umorzono śledztwo w sprawie bójki przed autobusem na Mickiewicza. Pod kołami zginęła 19-letnia Basia

Rok temu w Katowicach przy ulicy Mickiewicza doszło do dantejskich scen. 19-letnia Basia ze Świętochłowic wracając z imprezy, próbowała rozdzielić bójkę dwóch mężczyzn, wówczas została wciągnięta pod koła autobusu. Młoda kobieta zginęła na miejscu, osieracając dwójkę małych dzieci.

śmierć 19-letniej Basi

To była noc z piątku 30 na sobotę 31 lipca. 19-letnia Basia ze Świętochłowic wracała z grupą znajomych z imprezy z centrum Katowic. Około godziny 6 dochodzi do bójki dwóch mężczyzn przed maską autobusu linii 910. Kierowca pojazdu rusza, a Basia, która stała tyłem zostaje wciągnięta pod koła. Autobus ciągnie ją za sobą około 150 metrów i odjeżdża. Świadkowie zdarzenia i uczestnicy bójki próbowali zatrzymać autobus. Ten jednak odjechał. Policji udało się zatrzymać kierowcę kilkaset metrów dalej w zajezdni autobusowej.

Śledztwo zostało umorzone

31-letni kierowca autobusu 1 sierpnia 2021 roku został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Katowice - Północ. Jak informowała wówczas Agnieszka Żyłka rzeczniczka katowickiej policji - Kierowca zatrzymany przez katowickich policjantów i osadzony w policyjny areszcie. Przebywa w nim do teraz.

Równocześnie grupa dochodzeniowo śledcza rozpoczęła gromadzenie materiału dowodowego. Zabezpieczono wówczas nagrania z monitoringu miejskiego, a także okolicznych lokali użytkowych i gastronomicznych, nagrania świadków zdarzenia. Ostatecznie prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie.

- Nie było podstaw do wniesienia aktu oskarżenia – poinformowała Joanna Sagan, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Północ, cytowana przez katowice24.info.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pożar Tychy

Mama Marcina zginęła w płonącym mieszkaniu. Apel o pomoc

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny