Upalnie lato wraca w tym tygodniu na Śląsk. Od środy na termometrach już ponad 30 stopni!

Na Śląsk powraca gorące lato. Po kilkunastu nieco chłodniejszych dniach, w tym tygodniu znowu pojawią się upały. W śląskich miastach od środy na termometrach pojawi się 30 stopni Celsjusza. Taka temperatura (a czasem nawet wyższa) zostanie z nami na dłużej. Zobaczcie, co prognozuje Damian Dąbrowski, król pogody ze Świetochłowic.

20210403 110521

Tęskniliście za upałami? To proszę bardzo. Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic przewiduje, że gorące lato na Śląsk powróci już w tym tygodniu. Po bardzo ciepłym poniedziałku i wtorku przyjdzie upalna środa z temperaturą ponad 30 stopni Celsjusza. Co najważniejsze, gorące powietrze ma z nami zostać na dłużej.

- Pytacie mnie, czy w przyszłym tygodniu rzeczywiście czekają nas koszmarne upały rzędu 41/45°C, gdyż takie prognozy pojawiły się w różnych mediach bazujących wyłącznie na amerykańskim modelu numerycznym GFS. Moim zdaniem ostatnie dni drugiej dekady lipca przyniosą obiecane dość słoneczne i gorące lato, zaś w okolicach 20 lipca zrobi się upalnie i wtedy pojawi się trójka z przodu - przewiduje Damian Dąbrowski.

Jak będzie w kolejnych dniach. Król pogody ze Świetochłowic wątpi w to, żeby miały wystąpić mordercze upały rzędu 41/45°C, bo to oznaczałoby pobicie dotychczasowego rekordu sprzed 101 lat wynoszącego 40,2°C.

Pewne jest jednak to, że w najbliższych dniach w najcieplejszych momentach w ciągu doby temperatura może zakręcić się w okolicach 40 stopni Celsjusza i lepiej być na to przygotowanym, bo upał ma nam towarzyszyć aż do końca lipca.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon