Urzędnicy będę czekać na petentów w sobotę. Trzeba jednak wcześniej umówić wizytę

W najbliższą sobotę (18 marca) biura paszportowe w całym regionie otwierają drzwi. Będzie można złożyć wniosek o wydanie paszportu lub odebrać gotowy dokument. Ale uwaga, aby skorzystać z takiej możliwości należy wcześniej umówić wizytę poprzez internetowy system rezerwacji.

mat. gov.pl
Paszporty

Śląski Urząd Wojewódzki kontynuuje akcję „paszportowych sobót”. W ubiegłym roku zorganizowano je 11 razy, obsługując przy tej okazji ponad 4100 osób chcących złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy już dokument. Kolejna „paszportowa sobota” odbędzie się 18 marca. Tego dnia, od godz. 9 do 14 obsługa będzie prowadzona w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz Terenowych Delegaturach Paszportowych w Bielsku-Białej i Częstochowie. Uwaga, aby skorzystać z takiej możliwości należy wcześniej umówić wizytę poprzez internetowy system rezerwacji (http://rezerwacja.slask.eu).

Jak tłumaczą urzędnicy paszportowe soboty to odpowiedź na rosnące w ostatnich latach zainteresowanie klientów wyrobieniem nowego paszportu.

– W 2021 roku przyjęliśmy ponad 140 tys. wniosków paszportowych. W ubiegłym roku było ich już blisko 265 tys. – podkreśla Magdalena Szewczuk-Szturdc, yrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon